Temperatura w Beskidzie Śląskim: jakie warunki będą w Szczyrku w listopadzie?

Temepratura w Beskidzie Śląskim w listopadzie interesuje turystów z różnych części kraju. Już za kilka dni zaczyna się długi weekend, a co za tym idzie można planować krótki wyjazd na odpoczynek. Sprawdź jaka temperatura będzie w Beskidzie Śląskim w listopadzie i wybierz się do Szczyrku na wędrówkę na Skrzyczne.

Najwyższa temperatura w Beskidzie Śląskim. Sprawdź pogodę na listopad

Temperatura w Beskidzie Śląskim w listopadzie zwykle nie jest zbyt wysoka, ale ten rok zaskakuje nas pod tym względem raz po raz. Śmiało można już myśleć o wolnych dniach, które są przed nami. Jeśli wybierasz się w Beskidy, to warto przed wyjazdem sprawdzić pogodę przewidzianą na listopad, a ta zapowiada się całkiem nieźle.

Beskid ŚląskiBeskid Śląski zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Według synoptyków najwyższa temperatura w Beskidzie Śląskim może wynosić 14 stopni Celsjusza. Spacery i piesze wędrówki przy takiej temperaturze powinny należeć do przyjemnych. Warto wspomnieć, że w tym obszarze kraju podczas długiego weekendu ma pojawić się sporo słońca i nie są przewidziane żadne opady, więc wolne dni zapowiadają się całkiem przyjemnie.

Najniższa temperatura w Beskidzie Śląskim - listopad nie przyniesie śniegu

Noce w Beskidzie Śląskim nie będą należały do ciepłych. Najniższa temperatura w listopadzie spadnie do 0 stopni Celsjusza. Mimo, że termometr nie wskaże jeszcze temperatury minusowej to klimat panujący w Beskidach przyczyni się do tego, że będzie zimniej niż w pozostałych obszarach kraju. Dodatkowo pojawić się też mogą silne wiatry, które zdecydowanie przyniosą ochłodzenie powietrza. W cieplejsze noce termometr wskaże maksymalnie 3 stopnie Celsjusza.

Zobacz wideo Topniejący lodowiec może spaść z Mont Blanc

Średnia temperatura w Beskidzie Śląskim - listopad

Wartość średniej temperatury w Beskidzie Śląskim w listopadzie wahać się będzie od 5 do 7 stopni Celsjusza. Biorąc pod uwagę, że listopad należy raczej do zimnych miesięcy, to w tym roku i tak nie możemy narzekać. Według pogody długoterminowej tworzonej przez synoptyków w listopadzie nadal możemy liczyć na sporo słońca. W Beskidzie Śląskim także ma być słonecznie, a opady deszczu mogą pojawić się dopiero pod koniec miesiąca. Warto zaznaczyć jednak, że na terenach takich jak Beskidy pogoda może szybko ulec zmianie. Pamiętajmy o tym, jeśli planujemy dłuższą wędrówkę. Warto przygotować się na różne warunki atmosferyczne.

Jaka temperatura w Beskidzie Śląskim będzie w listopadzie? Czy to dobra pora aby wybrać się na Klimczok?

Zbliża się długi weekend, a więc czas odpoczynku. Jaka zatem będzie temperatura w Beskidzie Śląskim w listopadzie? Jak się okazuje to dobry czas, aby skorzystać z paru wolnych dni i jechać w góry. Zapowiadana przez meteorologów pogoda prezentuje się całkiem dobrze. Temperatura maksymalna w ciągu dnia może wahać się od 10 do nawet 14 stopni Celsjusza.

Beskid ŚląskiBeskid Śląski zdjęcie ilustracyjne, Shutterstock

Na listopad przewidywane są zaledwie przelotne opady deszczu, ale to dopiero pod koniec miesiąca. W listopadzie ma być w Beskidzie Śląskim aż 19 słonecznych dni, a więc śmiało możemy zaplanować wyjazd, nawet nieco dłuższy. Warto wybrać się przede wszystkim na Klimczok, który o tej porze roku robi ogromne wrażenie. Jednak należy pamiętać, że tam odczuwalna temperatura będzie niższa. Według prognoz pogody maksymalna temperatura na Klimczoku to 7 stopni Celsjusza. Wybierając się na jakiekolwiek wyprawy w góry należy pamiętać, aby odpowiednio się ubrać i założyć ciepłe i wygodne buty. Ponadto zawsze zabieraj ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy, termos z ciepłym płynem, a także latarkę ponieważ dni w listopadzie są zdecydowanie krótsze.

Zobacz też: Hotele z PRL- zaplanuj podróż do przeszłości

Więcej o: