Spływ Dunajcem - ceny w 2022 roku. Czego możemy się spodziewać, wybierając tę popularną atrakcję?

Jedną z flagowych atrakcji, które oferuje nam Podhale jest spływ kajakiem po rzece Dunajec. Dzięki temu możemy podziwiać piękne widoki z nieco innej perspektywy i bliżej poznać ciekawą, regionalną kulturę. Dla wszystkich, którzy wybierają się na urlop w tamte okolice, przygotowaliśmy cennik spływu tratwą oraz najpiękniejsze trasy tych okolic.

Więcej ciekawych informacji turystycznych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Spływ Dunajcem to wspaniała atrakcja, z której warto skorzystać, będąc na południu Polski. W tamtym roku padła rekordowa liczba zainteresowania tą formą wypoczynku. W sobotę 23 kwietnia br. ruszyło oficjalne otwarcie sezonu, a do majówki na rzece zaobserwować będziemy mogli całą masę łodzi. 

Spływ Dunajcem to jedna z największych atrakcji turystycznych nie tylko w Małopolsce i Polsce, ale też w EuropieSpływ Dunajcem? Ile kosztuje najpopularniejsza atrakcja Pienin? Ceny są uzależnione od wielu kwestii

Spływ Dunajcem - największa atrakcja Pienin

Rok 2022 jest już 88 sezonem turystycznym spływów przełomem Dunajca. To tradycja, dzięki której turyści odwiedzający ten region mogą podziwiać piękno gór i przyrody prosto z łodzi. Tamten rok pokazał, że taka forma wypoczynku interesuje wielu przyjezdnych. Ponad 340 tys. osób wybrało się na spływ. Tak duże zainteresowanie zmusiło organizatorów do małych zmian, które pomogą ulepszyć i usprawnić system biletowy. Wszyscy, którzy będą zainteresowanie spływem po Dunajcu, mogą w tym roku zakupić bilet online, co z pewnością pomoże zmniejszyć kolejki. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu
Mamy już zamontowane odpowiednie urządzenia i chcemy, aby przed wakacjami system już działał. Obecnie już można kupić bilet online, jednak na przystani trzeba zgłosić się do kasy w celu przydzielenia konkretnej łodzi. Nowy system umożliwi obsługę turystów bez konieczności stania w kolejce do kasy. To będzie zdecydowanie duże ułatwienie dla turystów

- skomentował w rozmowie z serwisem turystyka.wp.pl prezes Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich Jerzy Regiec.

Spływ Dunajcem - cennik na 2022 rok

Ceny popularnej atrakcji różnią się w zależności od wybranej trasy. Spływ przełomem Dunajca rozpoczyna się w Sromowcach-Kątach, a do wyboru są dwie opcje: krótsza - do Szczawnicy i dłuższa - do Krościenka. Trasa do Szczawnicy ma długość 18 km, a jej pokonanie zajmuje ok. 2 godziny i 15 minut. Spływ do Krościenka trwa 2 godziny i 45 minut i jest o pięć kilometrów dłuższy.

Bilet na krótszy spływ poza ścisłym sezonem kosztuje 73 zł. Za spływ tą samą trasą w lipcu i sierpniu zapłacimy 82 zł. 

Bilet ulgowy jest nieco tańszy - przysługuje dzieciom do 10 lat i kosztuje odpowiednio 52 i 56 zł.

Dłuższa trasa do Krościenka to wydatek  87 zł i 96 zł za bilety normalne oraz 59 zł i 63 zł za ulgowe.

Spływ Dunajcem - historia tradycji

Pierwsze spływy Dunajcem były organizowane już blisko 200 lat temu. Początkowo atrakcja miała charakter towarzyskich imprez, sporadycznie organizowanych dla gości okolicznych dworów i zamków

Upowszechnienie spływu niewątpliwie związane było z rozwojem Szczawnicy jako uzdrowiska i osobą Józefa Szalaya. To on nadał mu szczególną oprawę, spływano wówczas we flotyllach utworzonych z kilkunastu tratw. Na czele łódź flagowa, udekorowana barwami narodowymi oraz sztandarem flisaków z godłem i wizerunkiem św. Kingi. W 1934 r. powstało natomiast Polskie Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich na Rzece Dunajec, które zajęło się organizacją spływu. Dziś z tej formy zwiedzania Pienin korzysta blisko 250 tysięcy turystów rocznie.

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: