Spływ Dunajcem - ile kosztuje najpopularniejsza atrakcja Pienin? Ceny są uzależnione od wielu kwestii

Spływ Dunajcem to jedna z najpopularniejszych atrakcji Pienińskiego Parku Narodowego. Wielu turystów uważa ją za niesamowite doświadczenie, za które warto wydać każdy grosz. Okazuje się, że kwestia pieniędzy jest tutaj mocno zróżnicowana. Ile kosztuje bilet na Spływ Dunajcem?

Zwiedzanie Pienińskiego Parku Narodowego przez wielu jest uważane za jedno z najprzyjemniejszych wakacyjnych doświadczeń. Mimo obfitości turystów możemy się w nim wyciszyć i zrelaksować, a piękno natury stanie się najpiękniejszym tłem do górskich zmagań. I choć wielu z nas kojarzy to miejsce przede wszystkim ze szczytem Trzech Koron, nie można zapomnieć o spływie Dunajcem. To wyjątkowe przeżycie dla każdego, kto uwielbia obcowanie z naturalnym pięknem. Dzięki niemu zostawimy codzienność za sobą i ze spokojem ducha rozpłyniemy się w trelach ptaków, szumie rzeki i powiewie delikatnego wiatru. Ile zapłacimy za taką przyjemność?

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Spływ Dunajcem – gdzie się zaczyna?

Tak naprawdę spływ możemy rozpocząć w dwóch miejscach. Pierwsza przystań początkowa to Sromowce Wyżne/Kąty. Bez problemu znajdziemy tam parking, punkt informacji turystycznej oraz kasę biletową, w której dostaniemy przepustki na atrakcję. Drugą opcją są Sromowce Niżne, tuż u podnóża Trzech Koron.

Przystanią docelową może być natomiast Szczawnica, do której trasa wyniesie ok. 18 km, czyli mniej więcej dwie godziny i piętnaście minut. Jeśli zdecydujemy się wypłynąć ze Sromowiec Niżnych, czas spływu będzie krótszy o godzinę dwadzieścia. Możemy także zdecydować się na przypłynięcie do Krościenka. Trasa będzie wówczas wynosiła ok. 23 km, czyli dwie godziny i czterdzieści pięć minut. I podobnie, jeśli wypłyniemy ze Sromowiec Niżnych, będziemy płynąć krócej o czterdzieści minut.

Miejsca w górach na samotne wyprawy. Zdjęcie ilustracyjne Podcasty o górach: źródło wiedzy o rozmaitych aktywnościach związanych z górami

Spływ Dunajcem – ile kosztują bilety na ulubioną atrakcję turystów?

Ceny biletów 2021 roku są odrobinę wyższe niż dotychczas, ale wielu turystów uważa, że doświadczenie nie ma sobie równych. Aktualnie możemy liczyć także na zniżkę dla dzieci do 10 roku życia, jeśli wybierzemy się na spływ indywidualnie, tj. nie w grupie zorganizowanej. Zastrzega się także, że w jednej łodzi może płynąć tylko piątka dzieci z biletem ulgowym. Ceny są uzależnione od miesięcy i miejsca docelowego.

Szczawnica:

  • bilet normalny – 61 złotych w okresie 1 kwietnia-30 czerwca i 66 złotych w okresie 1 lipca-31 sierpnia
  • bilet ulgowy – 42 złote w okresie 1 kwietnia-30 czerwca i 46 złotych w okresie 1 lipca-31 sierpnia

Krościenko:

  • bilet normalny – 75 złotych w okresie 1 kwietnia-30 czerwca i 80 złotych w okresie 1 lipca-31 sierpnia
  • bilet ulgowy – 49 złotych w okresie 1 kwietnia-30 czerwca i 53 złote w okresie 1 lipca-31 sierpnia

Bilety często są także uzależnione od warunków. Jeśli poziom wody jest podwyższony, ulgi nie obowiązują. Warto także wiedzieć, że odpłynięcie łodzi warunkuje się minimalną ilością osób. Aktualnie wynosi ona 11 osób na łódź.

Więcej o: