Emirates tymczasowo wznawiają kolejne loty. Pasażerowie polecą m.in. do USA

Linie lotnicze Emirates poinformowały o tymczasowym wznowieniu lotów do kolejnych miejsc. Samoloty dubajskiego przewoźnika polecą do Tunisu, Dżakarty, Manili, Algierii, Tajpej, Chicago i Kabulu.

Emirates na początku miesiąca ogłosiły, że dostały pozwolenie na przewóz pasażerów na wybranych trasach. Pierwsze loty z Dubaju do Londynu (Heathrow), Frankfurtu, Paryża, Brukseli i Zurychu wystartowały 6 kwietnia.

Teraz przewoźnik poinformował, że tymczasowo wznawia kolejne połączenia. "Linie Emirates planują loty pasażerskie także do Dżakarty, Manili, Tajpej, Chicago, Tunisu, Algierii i Kabulu. Połączenia będą ułatwieniem dla wszystkich osób - mieszkańców i odwiedzających Dubaj - które chcą wrócić do swoich krajów" - czytamy w oficjalnym komunikacie. Wszystkie loty będą realizowane z terminalu 3 międzynarodowego lotniska w Dubaju.

Loty można rezerwować na stronie Emirates, a także w lokalnych biurach podróży. "Loty dostępne są wyłącznie dla obywateli oraz osób spełniających warunki wjazdu do kraju docelowego. Wszyscy podróżni będą zobowiązani do spełnienia wymagań nałożonych przez państwo przyjmujące" - przypomina przewoźnik.

Z komunikatu dowiadujemy się także, że w ramach wznowionych lotów nie będzie można odprawić się online, a także wybrać miejsc w samolocie. Niedostępne pozostaną usługa szofera oraz lotniskowe poczekalnie dla pasażerów w żadnym z docelowych miejsc. Na pokładzie nie będzie czasopism i innych materiałów do czytania. W ofercie pozostaną jedzenie i napoje, ale zmieni się ich opakowanie i sposób podania tak, aby zachować środki ostrożności.

Zobacz wideo Emirates. Tak wygląda centrum szkoleń

Bez bagażu podręcznego

Istotną zmianą jest to, że nie będzie można zabrać na pokład bagażu podręcznego. "Dozwolone podczas podróży rzeczy zostaną ograniczone do laptopa, torebki, teczki lub akcesoriów dziecięcych. Wszystkie pozostałe przedmioty powinny znaleźć się w bagażu rejestrowanym, do którego zostanie dodany limit bagażu podręcznego" - informują Emirates.

Przypomniano także o szczegółowych wytycznych. Pasażerowie muszą nosić maski na lotnisku i w samolocie, powinni też pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości. Na odprawę należy stawić się na trzy godziny przed odlotem. Po każdej podróży samoloty będą czyszczone i dezynfekowane w Dubaju.

Więcej o: