Tak wygląda teraz rozkład lotów Ryanaira. Zostało zaledwie 17 tras

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych. Ryanair niedawno poinformował pasażerów, że przez najbliższe dwa miesiące nie będzie realizował żadnych lotów. Teraz irlandzka linia podała szczegółowy rozkład.

Ryanair opublikował na swojej stronie internetowej szczegółowy rozkład lotów, które będzie realizował od 27 marca do 2 kwietnia. Są to przede wszystkim połączenia między Wielką Brytanią a Irlandią, jest także kilka do Lizbony, Berlina czy Budapesztu. Przewoźnik poinformował, że będzie operował na tych trasach codziennie lub raz w tygodniu, a szczegóły należy sprawdzać na stronie.

embed

fot. Ryanair.com

W najnowszym komunikacie czytamy, że z powodu ograniczeń w podróżowaniu, które wprowadziły rządy poszczególnych państw, Ryanair uziemia ponad 90 proc. samolotów. Jednocześnie linia zapewnia, że jest gotowa użyczyć swoją flotę do celów repatriacyjnych (sprowadzenia z zagranicy osób, które utknęły tam z powodu pandemii) czy medycznych.

Szef Ryanair, Michael O'Leary zapewnia, że wszystkie samoloty, które operują na wymienionych trasach, są codziennie dezynfekowane, a ich obłożenie zostało zmniejszone, aby zachować dystans społeczny.

O tym, jak skromnie przedstawia się aktualny rozkład linii, niech świadczy fakt, że na swojej stronie Ryanair chwali się, że "grupa Ryanair Holdings obsługuje rocznie ponad 154 miliony pasażerów w ramach co najmniej 2400 lotów dziennie z 82 baz. Samoloty liczącej ponad 475 maszyn floty Grupy latają do ponad 200 miejsc w 40 krajach".

Niebo opustoszało

O tym, jak drastycznie zmniejszył się ruch samolotowy, świadczą porównania robione przez serwis Flightradar24. Znalazły się tam m.in. screeny pokazujące liczbę samolotów nad Atlantykiem 27 marca 2019 i 27 marca 2020. 

Znacznie zmniejszyła się też liczba samolotów linii Ryanair, Norwegian, easyJet i Wizz Aira nad Europą. Flightradar pokazał screeny z 26 lutego 2020 i 26 marca 2020.

Zobacz wideo Opustoszała nie tylko przestrzeń powietrzna. Zobacz puste ulice miast

Zobacz też:

Więcej o: