Tak wygląda teraz rozkład lotów Ryanaira. Zostało zaledwie 17 tras

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zawieszenia międzynarodowych połączeń lotniczych. Ryanair niedawno poinformował pasażerów, że przez najbliższe dwa miesiące nie będzie realizował żadnych lotów. Teraz irlandzka linia podała szczegółowy rozkład.

Ryanair opublikował na swojej stronie internetowej szczegółowy rozkład lotów, które będzie realizował od 27 marca do 2 kwietnia. Są to przede wszystkim połączenia między Wielką Brytanią a Irlandią, jest także kilka do Lizbony, Berlina czy Budapesztu. Przewoźnik poinformował, że będzie operował na tych trasach codziennie lub raz w tygodniu, a szczegóły należy sprawdzać na stronie.

embed

fot. Ryanair.com

W najnowszym komunikacie czytamy, że z powodu ograniczeń w podróżowaniu, które wprowadziły rządy poszczególnych państw, Ryanair uziemia ponad 90 proc. samolotów. Jednocześnie linia zapewnia, że jest gotowa użyczyć swoją flotę do celów repatriacyjnych (sprowadzenia z zagranicy osób, które utknęły tam z powodu pandemii) czy medycznych.

Szef Ryanair, Michael O'Leary zapewnia, że wszystkie samoloty, które operują na wymienionych trasach, są codziennie dezynfekowane, a ich obłożenie zostało zmniejszone, aby zachować dystans społeczny.

O tym, jak skromnie przedstawia się aktualny rozkład linii, niech świadczy fakt, że na swojej stronie Ryanair chwali się, że "grupa Ryanair Holdings obsługuje rocznie ponad 154 miliony pasażerów w ramach co najmniej 2400 lotów dziennie z 82 baz. Samoloty liczącej ponad 475 maszyn floty Grupy latają do ponad 200 miejsc w 40 krajach".

Niebo opustoszało

O tym, jak drastycznie zmniejszył się ruch samolotowy, świadczą porównania robione przez serwis Flightradar24. Znalazły się tam m.in. screeny pokazujące liczbę samolotów nad Atlantykiem 27 marca 2019 i 27 marca 2020. 

Znacznie zmniejszyła się też liczba samolotów linii Ryanair, Norwegian, easyJet i Wizz Aira nad Europą. Flightradar pokazał screeny z 26 lutego 2020 i 26 marca 2020.

Zobacz wideo Opustoszała nie tylko przestrzeń powietrzna. Zobacz puste ulice miast

Zobacz też:

Komentarze (13)
Tak wygląda teraz rozkład lotów Ryanaira. Zostało zaledwie 17 tras
Zaloguj się
 • tcas

  Oceniono 4 razy 2

  Niech ta złodziejska kompania odda kasę za odwołane loty.

 • stojacywbramie

  Oceniono 6 razy 0

  Co te pisowce wyrabiajo, to sie normalnie w głowie nie mieści.

 • vitmik

  Oceniono 18 razy -2

  Da się żyć bez: lotów na weekend, meczów, kawy na rynku? Da się, kto żył ponad stan właśnie zderza się z realnym kapitalizmem w którym nie było kredytów i przeinwestowania, no dalej, minusujcie dzbanki hehehe, ekonomiści , wolne ptaki po filozofii, socjologii, kulturoznawstwo, sinologii etc itp które chciały zarabiać na burgerach, zapiexach i frytkach po 30 zeta nie piszac juz o caffe latte za 4 euro, z barberem i inkartistem w tle, i bardzo dobrze, w końcu każdy zrozumie gdzie jest jego miejsce

 • dyfly

  Oceniono 11 razy -3

  Greta "hałderju" Thunberg pewnie zadowolona. Ślad węglowy został znacząco zredukowany.

 • ewropejczyk

  Oceniono 10 razy -6

  A do Polski? Czerscy, pisaliście dzisiaj, że LOT niepotrzebnie organizował swoje loty z powrotami rodaków (odpłatnie) skoro można było polecieć "normalnie" rejsowymi i jeszcze dostać zwrot kosztów od kochanej Unii Niemieckiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX