Pokazał, jak komunikować się w samolocie za pomocą telefonu. Wcale nie potrzeba do tego sieci

Tuż przed startem samolotu jesteśmy zobowiązani do włączenia trybu samolotowego w telefonach. Od tej chwili komunikacja z towarzyszami podróży, z którymi zostaliśmy rozdzieleni przez losowy przydział miejsc, staje się utrudniona. Jednak istnieje na to pewien sposób. Zobaczcie sami.

Dominik Kłoska to fan lotniska, który zgromadził już na TikToku 23,5 tys. obserwujących. Chętnie dzieli się z nimi swoją wiedzą i przydatnymi wskazówkami na temat podróży. Tym razem w najnowszym nagraniu przedstawił ciekawy sposób na komunikację w samolocie bez sieci. 

Zobacz wideo Najsłabszym elementem każdego systemu jest człowiek. Oto błędy programistyczne, które skończyły się katastrofą [TOPtech]

Sposób na komunikację w samolocie 

Często nie chcemy dopłacać (do i tak drogich już biletów), by skorzystać z możliwości wyboru konkretnych miejsc w samolocie. Dlatego też kilkugodzinny lot spędzamy z dala od towarzyszy podróży. Czasami jednak chcemy coś zakomunikować bez konieczności ciągłego chodzenia po pokładzie. Wizja ta może wydawać się niemożliwa - w końcu nie możemy korzystać z sieci komórkowej. Dominik zaznacza, że istnieje na to prosty sposób... dla użytkowników iPhone'a. 

Na początku ściągnij pasek w dół, włącz Bluetooth oraz Airdropa. Następnie przejdź do notatek i wpisz wiadomość, jaką chcesz wysłać. Kliknij udostępnij i Airdrop. Teraz wybierz osobę, do której chcesz to wysłać

- wytłumaczył autor filmu. 

Internauci komentują

Nagranie od czasu opublikowania zdążyło już dotrzeć do ponad 326 tys. użytkowników TikToka. Pomimo tysięcy polubień, nie wszyscy byli zachwyceni trikiem Dominika. 

A można po prostu zapłacić tę parę złotych za miejsca obok siebie i się nie wygłupiać

- napisała jedna z internautek. 

Ja kupuje miejsce i tyle, bez przesady, jak nie stać cię na podróże, to po co latać

- pisała inna. 

Niektórzy postanowili podzielić się własnymi sposobami. Jeden z komentujących polecił aplikację AirChat, która działa przez Bluetooth. "Ja byłam lepsza. Wysłałam wiadomość głosową na messengerze, wiadomo bez internetu nie wysłała się, ale połączyłam się z jego słuchawkami i otworzyłam mu" - napisała internautka. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: