Gdzie na city break jesienią? W tych trzech bajecznych miastach nie będziecie narzekać na nudę

Choć za kilka dni pożeganamy lato i przerzucimy kartki w kalendarzu, to Polacy nie zamierzają rezygnować z podróży. Nic w tym dziwnego. Ta pora roku jest znakomitym momentem na zaplanowanie krótkich wypadów za granicę. Gdzie na city break jesienią? Podpowiadamy.

Gdzie na city break jesienią? To pytanie coraz częściej pojawia się w głowach miłośników krótkich wycieczek w październiku i listopadzie. W końcu urlop poza sezonem wakacyjnym ma naprawdę wiele zalet. Najważniejszą z nich są bez wątpienia atrakcyjniejsze oferty - w tym czasie w niższych cenach zarezerwujemy nie tylko loty, ale i noclegi. Unikniemy także największych tłumów i zobaczymy miasta z innej, bardziej kolorowej strony. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać. 

Zobacz wideo Wilgoć na szybach? Mamy aż dwa sposoby, żeby ją zwalczyć

Gdzie na city break jesienią? Praga

Praga jest jednym z ulubionych kierunków fanów krótkich wypadów typu city break. Jak magnes działają na nich wspaniałe zabytki, brukowane uliczki, urokliwe ogrody i klimatyczne knajpki. Spacerując między tamtejszymi pomnikami i tajemniczymi zaułkami, można poczuć się jak w czasach średniowiecznej Europy

Zdaniem niektórych turystów stolica Czech jest jednym z najpiękniejszych miast starego kontynentu. Jeszcze magiczniej prezentuje się jesienią, w otoczeniu kolorowych liści. Dodatkowym atutem dla Polaków jest ogromny wybór środków transportu - bez problemu dotrzemy tam nie tylko samolotem, ale i samochodem, autokarem i pociągiem. Podobnie zresztą, jak w przypadku naszych pozostałych propozycji. 

Gdzie na urlop jesienią? Wiedeń

Warto bliżej przyjrzeć się także stolicy Austrii. Wiedeń urzeka niezwykłą architekturą, parkami oraz imponującymi pałacami, które pamiętają czasy panowania cesarza Franciszka Józefa. Jesienią unikniecie tu największych tłumów i zobaczycie miasto utulone złoto-brązowymi barwami. W planie wycieczki koniecznie uwzględnijcie wizytę w katedrze św. Szczepana, słynnej Operze Wiedeńskiej i parku Prater.

City break jesienią. Berlin

Znakomitym pomysłem będzie jesienny wypad do Berlina. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie! Fani historii  z pewnością docenią mnogość zabytków oraz muzeów. Nudzić nie będą się także miłośnicy sztuki oraz imprez do białego rana. 

Szczególnie polecamy wybrać się tam w październiku, kiedy na miejscu odbywa się słynny Festiwal Świateł. To właśnie w tym czasie zapierające dech w piersiach iluminacje rozświetlają najsłynniejsze zabytki i budynki stolicy Niemiec. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: