Zagraniczni turyści coraz częściej chwalą sobie urlop w Polsce. Wiemy, co doceniają u nas najbardziej

Na polskich ulicach można usłyszeć wiele języków obcych. Okazuje się, że zagraniczni turyści coraz chętniej doceniają Polskę i decydują się na spędzenie urlopu właśnie w naszym kraju. Jakie narodowości najczęściej się do nas wybierają?

Wakacje już za nami, a co za tym idzie - nadszedł czas podsumowań sezonu przez branżę turystyczną. Jak się okazuje, właściciele obiektów noclegowych mogli zgodnie wysnuć jeden wniosek. W tym roku zagraniczni znacznie chętniej stawiali na urlop w naszym kraju. Tendencji tej postanowił bliżej przyjrzeć się serwis Nocowanie.pl. W przygotowanej przez niego ankiecie wzięło udział ponad 300 respondentów - właścicieli apartamentów, pensjonatów, pokoi gościnnych czy domków. 

Zobacz wideo Uliczni grajkowie na Krupówkach w Zakopanem

Te narodowości spędzały urlopy w Polsce

Aż 21 proc. respondentów przyznało, że podczas minionych wakacji zauważyło wzrost rezerwacji dokonywanych przez gości z zagranicy. Jakie narodowości pojawiały się w Polsce najczęściej? Najliczniejsza grupa turystów pochodziła z Niemiec, Czech, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. Wakacje w naszym kraju chętnie spędzali też Słowacy, Skandynawowie oraz Hiszpanie. Nie brakowało również turystów spoza Europy - Amerykanów czy obywateli Arabii Saudyjskiej. 

Zagraniczni turyści spędzają urlopy w Polsce

Autorzy ankiety postanowili także sprawdzić, co przyciąga zagranicznych gości do Polski. Okazało się, że najbardziej cenią sobie idealne warunki do wypoczynku, takie jak cisza i spokój. Podczas podróżowania ważna jest dla nich czystość, dobre utrzymanie obiektu, lokalizacja, atrakcyjna cena oraz polska kuchnia. Zdaniem Tomasza Zaniewskiego, wiceprezesa Nocowanie.pl wyniki badania wcale nie zaskakują.  

Polskie ceny są dla Europejczyków bardzo konkurencyjne, ale to jakość bazy i jej wysoki standard są atutami wypoczynku w Polsce. Dysponujemy znaczącą liczbą stosunkowo młodych obiektów, dzięki czemu baza noclegowa w Polsce jest w lepszym stanie niż w wielu krajach za granicą

- tłumaczy Zaniewski w komunikacie prasowym. 

Właściciele obiektów noclegowych zaznaczyli, że turyści z zagranicy rzadko narzekają i nie mają specjalnych wymagań. Dodatkowo nierzadko są skłonni wydać więcej. Nie dziwi więc fakt, że gospodarze chętnie kierują swoje oferty nie tylko do polskich gości. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: