Poradziła, jak zaplanować urlop w znanym włoskim rejonie. "Szkoda, że nie wiedziałam tego przed wyjazdem"

Włochy to jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych turystów z różnych zakątków świata. Jak magnes działają na nich malownicze uliczki, piękne wybrzeża oraz klimatyczne winnice. Na listach marzeń podróżniczych nierzadko pojawia się także Jezioro Como, które uznaje się za jedno z najbardziej urzekających miejsc w całym kraju.

Como to zachwycające jezioro położone w Alpach, w północnych Włoszech. To miejsce upodobało sobie wiele znanych osobistości - rezydencje mają tu m.in. Madonna, Brad Pitt, George Clooney czy Sylvester Stallone. Nic w tym dziwnego, okoliczne miejscowości robią duże wrażenie. Jak najlepiej zaplanować wycieczkę w te strony? 

Zobacz wideo Sycące spaghetti alla puttanesca

Jezioro Como. Jak zaplanować podróż?

Miłośniczka podróży, Alina postanowiła podzielić się na TikToku przydatną wskazówką, która pomoże w organizowaniu wycieczki nad popularne włoskie jezioro. Zwróciła uwagę, że turyści często popełniają ten sam błąd, rezerwując pociąg do miejscowości Como. Jednak jej zdaniem lepiej postawić na bezpośrednią podróż do malowniczej Varenny. Na miejscu czeka tu na nas niewielka żwirowa plaża, kolorowe kamienice oraz wąskie, brukowane uliczki. Dodatkowo z łatwością dotrzemy stąd do przepięknego Bellagio i Menaggio. 

Znajdziecie tam prom kursujący między tymi trzema miastami. Każdy rejs trwa maksymalnie 15 minut, a bilety kosztują około 4 euro w jedną stronę lub 15 euro za cały dzień

- słyszymy na nagraniu. 

Jeśli odwiedzamy jezioro przy okazji wizyty w Mediolanie, warto zatrzymać się na jedną noc w Varennie. Alina zaznacza, że w ten sposób bez problemu wrócimy do stolicy Lombardii. 

Najbardziej urokliwe jezioro we Włoszech?

We wszystkich trzech miejscowościach nie będziecie narzekać na nudę. Bellagio to niemała gratka dla miłośników "Gwiezdnych wojen" - to właśnie tutaj kręcono drugą część popularnej serii. Nie brakuje tu eleganckich butików, restauracji i wąskich alejek. Z kolei w Menaggio zachwycą was niewielkie przystanie, fontanny oraz piękne kamienice. 

Nagranie od czasu opublikowania zdążyło dotrzeć już do blisko 825 tys. użytkowników. Wielu komentujących zgodziło się z Aliną i przyznało, że to świetna rada. "Szkoda, że nie wiedziałam tego przed wyjazdem nad Jezioro Como" - napisała jedna z internautek. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: