Spotkał w lesie giganta. Takiego skarbu nie spodziewał się zobaczyć. "To się nazywa znalezisko!"

Kilka deszczowych dni wystarczyło, żeby w polskich lasach pojawił się wysyp grzybów. Miłośnicy grzybobrania od razu tłumnie udali się na poszukiwanie najpiękniejszych okazów. Ogromne szczęście podczas poszukiwań miał pewien kaszubski grzybiarz.

Deszczowa aura ostatnich tygodni pozwoliła na pojawienie się w lasach wielu pięknych okazów. Ciekawym znaleziskiem pochwalił się pan Grzegorz z Kiełpina. Znalazł on prawdziwka o wyjątkowo dużych rozmiarach. Co stanie się z gigantycznym okazem?

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Obecnie na Kaszubach grzyby rosną jak szalone. Gdzie jeszcze warto wybrać się na grzybobranie?

W ostatnich dniach na Kaszubach panowała deszczowa pogoda, a obecnie wiele osób wybiera się tam na grzybobranie. To nie jedyny region Polski, gdzie można znaleźć je w dużych ilościach. Jak podaje portal grzyby.pl, podobna sytuacja jest aktualnie w południowych oraz w południowo-wschodnich częściach Polski. Sensacyjnym odkryciem podzielił się niedawno pan Grzegorz. Co takiego znalazł kaszubski grzybiarz?

Prawdziwek o wadze niemal dwóch kilogramów został znaleziony w trawie

Pan Grzegorz z Kiełpina pochwalił się swoim znaleziskiem. Podczas grzybobrania znalazł prawdziwego giganta. Lokalne media dodają, że na Kaszubach od kilku tygodni pogoda była deszczowa, a to sprzyjało pojawieniu się grzybów.

Gigantyczny prawdziwek został znaleziony w trawie niedaleko torów kolejowych i ważył 1,9 kilogramów. Miał kapelusz o średnicy 36 centymetrów. Jak dowiedzieli się dziennikarze portalu expresskaszubski.pl, prawdziwek miał zostać pokrojony i ususzony. Najczęściej prawdziwki można znaleźć w lasach iglastych, liściastych i mieszanych niedaleko sosen, dębów, świerków i buków. Zazwyczaj średnica kapeluszy prawdziwków mierzy od kilku do około dwudziestu centymetrów. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl.

Gigantyczny prawdziwek zostanie pokrojony i ususzony. Gratulujemy znaleziska!
Więcej o: