Usiedli sobie odpocząć i najedli się strachu. Turyści byli przerażeni. "To był wyścig z czasem"

W ostatnich dniach w jednym z chorwackich parków narodowych miała miejsce niebezpieczna sytuacja. Pewnego młodego turystę ukąsiła efa piaskowa, czyli najniebezpieczniejszy wąż w Europie. Takie ukąszenie może grozić śmiercią.

Górskie wędrówki wiążą się z różnymi nieprzewidzianymi sytuacjami. Na tego rodzaju trasach można spotkać różne dzikie zwierzęta, które mogą być niebezpieczne dla pojawiających się na ich terenie turystów. Przekonała się o tym rodzina, która przyjechała z Belgii do chorwackiego Parku Narodowego Paklenica. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Wypoczynek zmienił się w koszmar. Dziecko zostało ukąszone przez jadowitego węża

Jak podaje portal cnews.fr, sześciolatek przebywający z rodzicami na szlaku w chorwackim parku narodowym został ukąszony przez jednego z najbardziej niebezpiecznych węży w Europie. Ten gatunek węża jest wyjątkowo groźny. To bardzo agresywne zwierzę, którego jad może uśmiercić człowieka. W jadzie efy znajduje się substancja, która wywołuje zaburzenia krzepnięcia krwi.

Rodzice chcieli wezwać pomoc, ale w tym miejscu nie było zasięgu 

Groźna sytuacja miała miejsce przy rzece, gdzie rodzina chciała chwilę odpocząć. Niestety w pewnym momencie, kiedy mały chłopiec podniósł gałąź leżącą w wodzie, został zaatakowany przez jadowitego węża. Rodzice usłyszeli wrzask dziecka, kobieta zauważyła zwierzę z otwartą paszczą i kłami. Efa piaskowa była zawinięta na gałęzi, po którą sięgnął chłopiec. Sześciolatek został ukąszony w rękę. Rodzice próbowali wezwać pomoc, ale nie udało się zadzwonić, ponieważ telefon nie działał ze względu na brak zasięgu. Najbliższe miejsce, w którym mogli uzyskać pomoc znajdowało się 45 minut drogi pieszo.

Francuskie media podają, że to był prawdziwy wyścig z czasem. To wydarzenie miało bardzo dobre zakończenie. Mały Thibault został przewieziony do najbliższego szpitala, a na miejscu podano mu odtrutkę. Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: