Pamiątki z podobizną Karola III w lotniskowej toalecie. Pasażerka: Nie brałabym, nawet do podtarcia [TYLKO U NAS]

Koronacja Karola III to ogromne wydarzenie, któremu przygląda się nie tylko Wielka Brytania, ale i cały świat. Z tej okazji w różnych częściach kraju przygotowano specjalne materiały celebracyjne. Można je znaleźć i zabrać m.in. z... lotniskowej toalety. Fakt ten nie wszystkim jednak przypadł do gustu.

Do świętowania koronacji dołączyło się m.in. lotnisko Londyn-Heathrow. Jak czytamy na stronie portu, z tej okazji pasażerowie mogą skosztować specjalnego menu, wziąć udział w konkursie z nagrodami czy ekscytujących wydarzeniach odbywających się na terminalach. Na miejscu rozdawane są również słodkości oraz pamiątkowe zawieszki bagażowe. Jak się okazuje, świętować można także w toalecie. 

Zobacz wideo Pamiątki z Karolem, które można dostać na lotnisku w Luton

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Lotniska w Londynie świętuje koronację

Podróżni udający się za potrzebą mogą zabrać ze sobą specjalny banknot z wizerunkiem Karola III i książkę z ciekawostkami na temat koronacji. Jednak mimo tak podniosłej atmosfery w każdym zakątku lotniska (nawet tym najbardziej intymnym) odczucia pasażerów są różne. Przekonała się o tym nasza redakcyjna koleżanka, która porozmawiała z obecnymi na Heathrow Brytyjczykami. 

Karol? Karol to nie jest król, tylko wydmuszka. Powinien się zrzec tronu na część Williama. Będę celebrować, ale tylko wtedy, jak on usiądzie na tronie

- tłumaczyła jedna z kobiet. 

Wielu Brytyjczyków nie podziela chęci do celebracji i niechętnie uznaje Karola III za władcę. Podobnego zdania była pasażerka, która zabrała głos, kiedy zauważyła moment sięgania po jeden z banknotów. 

Bierze to pani? Ja bym nie brała, nawet do podtarcia

- mówiła. 

Wielka Brytania będzie świętować w sobotę

Karol III zasiadł na tronie 8 września 2022 roku, wraz z momentem śmierci Elżbiety II, a fakt ten został proklamowany dwa dni później przez zwołaną w tym celu Radę Akcesyjną. Pałac Buckingham wyjaśnia, że koronacja nie zmienia statusu władcy, ale jest okazją do świętowania, a także ceremonią religijną.

Mimo mieszanych odczuć koronacja to niezwykle podniosłe wydarzenie, którym żyje obecnie cały świat. Odbędzie się już w najbliższą sobotę, 6 maja o godz. 11:20 czasu polskiego. Wówczas z Pałacu Buckingham wyruszy procesja do Opactwa Westminsterskiego. Cała trasa będzie liczyć łącznie 2,29 km.

Więcej o: