Chciał udowodnić, że jest w stanie polecieć na Ibizę w cenie skrzynki piwa. Jego wyzwanie zaskakuje

Każdy, kto podróżował do Wielkiej Brytanii, doskonale zdaje sobie sprawę, że ceny na miejscu nie są zbyt przyjazne dla portfeli. Okazuje się, że drożyznę odczuwają także Brytyjczycy. Tiktoker Callum Ryan postanowił porównać koszta z innym krajem w dość nietypowy sposób.

Callum Ryan to brytyjski twórca internetowy i miłośnik podróży, który zgromadził na TikToku już ponad milion obserwujących. Niedawno podzielił się z nimi niezwykle ciekawym eksperymentem. Mężczyzna chciał sprawdzić, czy będzie w stanie polecieć do Hiszpanii i kupić kufel złocistego napoju za mniej niż 15 funtów (około 80 zł), czyli cenę skrzynki piwa. Sprawdźcie, czy mu się udało. 

Zobacz wideo Czy "mięsień piwny" robi się od piwa? [NaZdrowie]

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Poleciał do Hiszpanii, by napić się piwa

Callum rozpoczął wyzwanie od wyszukania tanich lotów. Tiktokerowi udało się znaleźć połączenie z Londynu Stansted na lotnisko na Ibizie za jedyne 10 funtów (około 53 zł). Wsiadł więc na pokład i ruszył w stronę słonecznej Hiszpanii.

Po wylądowaniu udał się do jednej z najpopularniejszych restauracji Rita's Cantina, gdzie zamówił upragniony kufel piwa. Zapłacił za niego w przeliczeniu 3,49 funta (18,60 zł). Łącznie z lotem wycieczka wyniosła go 13,49 funta, czyli misja okazała się sukcesem. 

Chciałem pokazać, jak można to zrobić. To pokazuje również, że wielkie wieczorne wyjście może być miłym weekendem

- powiedział mężczyzna cytowany przez "The Sun". 

Internauci pod wrażeniem

Nagranie opublikowane we wtorek, 4 kwietnia trafiło już do ponad 274 tys. użytkowników. Wielu komentujących krytykowało Wielką Brytanię za drożyznę, z kolei inni byli pod wrażeniem pomysłu tiktokera. 

To pokazuje, jak wielkim żartem jest Wielka Brytania! Jedźmy wszyscy za granicę

- napisał jeden z internautów. 

To jednak nie pierwsze wyzwanie, które postawił sobie Callum. Na początku 2023 roku postanowił udowodnić, że jest w stanie zapłacić mniej za loty i pizzę we Włoszech, niż za to samo danie z sieci Domino's. Wyniosło go to 17,72 funtów (94,42 zł), czyli o 2,27 funtów mniej niż obiad w Wielkiej Brytanii. 

Więcej o: