Pasażerowie znaleźli sposoby na przechytrzenie linii lotniczych. Nagrania biją rekordy popularności

Linie lotnicze wymagają od pasażerów stosowania się do ścisłego stosowania się do zasad dotyczących przewozu bagażu podręcznego. Jeżeli chcemy zabrać ze sobą więcej rzeczy, rozwiązanie jest jedno - musimy więcej zapłacić. Jednak wiele osób wykazuje się niemałą kreatywnością i próbuje obejść przepisy na różne sposoby. Swoimi sposobami dzielą się m.in. na TikToku.

Miłośnicy podróżowania chętnie dzielą się w mediach społecznościowych różnego rodzaju trikami podróżniczymi. Możemy dowiedzieć się, jak wyszukiwać tanie loty, zachować bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu, a nawet jak przemycić ze sobą więcej rzeczy do samolotu. Niektórzy zakładają na siebie tak dużo ubrań, jak to możliwe, a inni korzystają z popularnego sposobu z poduszką.  

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Trik z poduszką hitem TikToka

Najpopularniejszy sposób na zabranie ze sobą większej liczby ubrań wymaga od nas jedynie posiadania poszewki na poduszkę. Niektórzy wykorzystują do tego zwykłe prostokątne "jaśki", a inni te podróżne, zakładane na kark. Na czym polega trik? To banalnie proste. Wystarczy, że wyciągniemy zawartość poszewki, a następnie wypełnimy ją ubraniami zwiniętymi w rulon. Dzięki temu możemy wziąć dodatkowe rzeczy, przy okazji zapewniając sobie większy komfort podróży. 

Wielu pasażerów publikuje na TikToku nagrania, w którym pokazuje wykorzystanie triku w praktyce. Filmiki biją rekordy popularności, docierając do milionów odbiorców. Nie umknęły one również uwadze linii lotniczych. 

Ryanair zapowiada walkę z poduszkami

Ryanair jest znany z dużej aktywności w mediach społecznościowych. Niedawno linia lotnicza opublikowała na TikToku nagranie, które było odpowiedzią na próby przechytrzenia systemu.

Najpierw widzimy na nim tiktokerów pokazujących popularne triki, a następnie... wyliczenia przewoźnika: poduszka podróżna 5 euro, trzy warstwy ubrań na sobie 17,50 euro, zwykła poduszka 24,99 euro, bagaż emocjonalny 0 euro. Czy nagranie miało jedynie żartobliwy charakter, czy było zapowiedzią nadchodzących zmian? Czas pokaże. Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: