Podróżuj po Polsce, nie obciążając portfela. W ten sposób odwiedzisz warszawskie muzea całkowicie za darmo

Wypad do Warszawy to doskonały pomysł na urozmaicenie weekendu, bo wbrew pozorom da się go spędzić całkiem budżetowo! Spacery nad Wisłą, gubienie się w zakamarkach Starego Miasta czy wycieczki do muzeów. No właśnie... nie wszyscy wiedzą, że wiele z nich da się odwiedzić całkowicie za darmo.

W wielu miejscach w Polsce muzea oferują odwiedzającym darmowe wejście w konkretne dni tygodnia. Dzięki temu otrzymujemy możliwość poznania ciekawych miejsc i eksponatów, nie naruszając przy tym rodzinnego budżetu. Gdzie i kiedy nie trzeba płacić za bilety w Warszawie?

Zobacz wideo Najbardziej nawiedzony i przerażający adres Warszawy - Wilcza 2/4

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Darmowe muzea w Warszawie 

Mieszkańcy i turyści w stolicy mogą odwiedzić nawet kilkadziesiąt muzeów i galerii sztuki za darmo. W poniedziałki powody do zadowolenia mają m.in. fani historii. To właśnie wtedy bezpłatnie wejdziecie do słynnego Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie przeniesiecie się w czasie do wydarzeń z 3 sierpnia 1944 roku. Tego dnia za bilety nie musicie płacić również w Muzeum Legii Warszawa, Stacja Muzeum czy Żydowskim Instytucie Historycznym. 

We wtorki zaoszczędzicie, planując wypad do Muzeum Karykatury, Muzeum Ziemi czy Muzeum Narodowego. W środę warto odwiedzić Zamek Królewski i Muzeum Fryderyka Chopina, a w czwartki Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Azji i Pacyfiku, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin lub Muzeum więzienia Pawlak. 

W piątek bezpłatne wejście obowiązuje w Łazienkach Królewskich. Wówczas możecie zobaczyć Pałac na Wyspie, Pałac Myślewicki, Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa oraz Starą Oranżerię. W sobotę wybierzcie się do Muzeum Sportu i Turystyki, a w niedzielę do Muzeum Literatury.

Tutaj zawsze bezpłatnie

Do niektórych miejsc zawsze wejdziecie za darmo niezależnie od dnia tygodnia. Należy do nich Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, Królikarnia czy Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17. Znajdzie się coś także dla miłośników sportu! Bezpłatnie zwiedzicie Muzeum Legii Warszawa, gdzie zapoznacie się z historią warszawskiego klubu oraz polskiego futbolu. Na liście znajdują się też niektóre z atrakcji Centrum Nauki Kopernik. Wstęp wolny obowiązuje na wystawę "Patrz: Ziemia" w Planetarium. 

Więcej o: