Dokąd pociągiem na majówkę? W te trzy miejsca warto pojechać koleją. Będzie tanio i bez korków

Planujesz wybrać się na długi weekend za granicę? Te trzy miejscowości przyciągają piękną architekturą i bogactwem kulturowym. Warto do nich dotrzeć nie autem, lecz... koleją. Taka podróż może okazać się niezapomnianą przygodą.

Podróżowanie koleją posiada wiele zalet. Wsiadając do pociągu, nie trzeba martwić się korkami czy poszukiwaniem miejsca parkingowego. Które europejskie miejscowości warto odwiedzić w wiosenny weekend? Te trzy perełki będą doskonałym wyborem na krótki wypad za granicę. 

Zobacz wideo XV Ogólnopolski Zlot Mustangów Chorzów 2023

Wełtawa, Most Karola i Mala Strana. Praga to prawdziwe europejskie cudo 

Dojazd pociągiem z Warszawy do stolicy Czech zajmuje około dziewięciu godzin. Można tam dotrzeć z przesiadką w Ostrawie. Co zobaczyć w Pradze? Numerem jeden jest słynny Most Karola. Zwykle można spotkać na nim ulicznych artystów, mimów, rysowników czy grajków. Roztacza się stamtąd przepiękny widok na panoramę miasta. Kolejne ważne punkty to Hradczany z zamkiem i katedrą św. Wita oraz Mala Strana, czyli dzielnica położona u stóp praskiego zamku. 

Wiedeń - miasto artystów o imponującej architekturze

W austriackiej stolicy mieści się wiele muzeów, galerii i pałaców, które skrywają niezwykłe zbiory dzieł sztuki, które warto zobaczyć. Wiedeń od wieków przyciąga artystów. Najsłynniejsi mieszkańcy tego miasta to Gustaw Klimt, Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss czy Franz Kafka. Jak dotrzeć do Wiednia pociągiem? Z Warszawy podróż trwa około dziewięciu godzin. Aby tam dotrzeć, należy przesiąść się dwa razy - w Katowicach i Bohuminie.   

A może do Wilna? To wielokulturowe miasto będzie doskonałe na wiosnę 

Do Wilna ze stolicy Polski można przyjechać pociągiem relacji Warszawa-Tallinn. Dlaczego warto odwiedzić to miasto? Przede wszystkim ze względu na bogatą historię, wyjątkową atmosferę oraz urokliwą architekturę. Liczne zaułki, kręte uliczki i wszechobecna zieleń sprawiają, że w mieście odczuwa się niepowtarzalny klimat. Niespieszne zwiedzanie tego miejsca będzie idealnym pomysłem na wiosenny weekend. Będąc w Wilnie, warto wstąpić do jednej z galerii sztuki czy napić się kawy w jednej z nastrojowych kawiarni. 

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: