Gdzie najtaniej na wakacje za granicę? W tym kraju wydasz mniej niż nad Bałtykiem

Dokąd pojechać na urlop w 2023 roku? Gdzie będzie najtaniej na wakacje za granicę? Ceny w niektórych europejskich kurortach mogą pozytywnie zaskoczyć. Jednym z państw, gdzie za wczasy zapłaci się mniej niż za pobyt nad Bałtykiem, jest Bułgaria.

Chcesz spędzić wakacje za granicą, ale nie wiesz, do którego kraju się wybrać, aby nie wydać fortuny? Bułgaria to jedno z miejsc, które oferuje nie tylko malownicze krajobrazy, szerokie, piaszczyste plaże, liczne zabytki i wyśmienitą kuchnię. Wiele osób wybiera się tam ze względu na stosunkowo niskie ceny. 

Zobacz wideo Morawiecki leci do USA. "Sojusz ze Stanami jest fundamentem bezpieczeństwa"

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg? Te miejsca przyciągają Polaków

Bułgarskie kurorty słyną z fantastycznych, piaszczystych plaż, słonecznej pogody i dobrego jedzenia. Do najsłynniejszych miejsc wypoczynkowych należą Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. Oprócz tego będąc w Bułgarii warto odwiedzić środkową część kraju. Do największych atrakcji należą zachwycające pasma górskie, zamki, pałace i zabytkowe budowle sakralne. Bułgaria to kraj pełen malowniczych miejscowości, gdzie można zasmakować tradycyjnej kuchni tego kraju.

Gdzie najtaniej na wakacje za granicę? W tym kraju pobyt w hotelu kosztuje tyle, co nad Bałtykiem

Jeśli chodzi o pobyt nad Morzem Czarnym, tygodniowe wakacje all inclusive w czterogwiazdkowym hotelu w Bułgarii wynoszą w tym roku około 1800 złotych od osoby. Do tego należy doliczyć koszty przejazdu w obie strony.  

Dla porównania za siedmiodniowy pobyt ze śniadaniem w hotelu nad polskim morzem można zapłacić podobną kwotę. Należy jednak doliczyć do tego ceny pozostałych posiłków i koszt przejazdu. Nad Bałtykiem, w przeciwieństwie do bułgarskich plaż, zwykle nie można liczyć na słoneczną i ciepłą pogodę przez cały czas pobytu, dlatego zagraniczne wakacje będą pod tym względem korzystniejsze.   

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: