Uważaj na te sztuczki przy rezerwacji biletu. Tak nie wydasz dodatkowych pieniędzy

Rezerwowanie biletu lotniczego może wiązać się z wieloma utrudnieniami. Warto uważać na triki, jakie stosują tanie linie lotnicze. Pamiętając o kilku zasadach nie wydasz niepotrzebnie dodatkowych pieniędzy.

Zakup biletu lotniczego może wydawać się bardzo proste, jednak w praktyce zwykle okazuje się dość skomplikowane. Jak przebrnąć przez gąszcz informacji podczas rezerwacji biletu i nie dać się naciągnąć na dodatkowe wydatki? Podpowiadamy, na co zwracać największą uwagę.   

Zobacz wideo Aż 300 KM w Peugeocie 3008 zapewnia mu emocjonujące osiągi, ale czy potrafi wzniecić emocje za kierownicą? [autopromocja]

Podczas rezerwacji uważaj na te komunikaty. Tak zaoszczędzisz pieniądze

Kupując bilet lotniczy poprzez aplikację warto zwracać uwagę na daty i dane, jakie tam się zamieszcza. Bywa, że wypełniają się one automatycznie, dlatego dobrze jest sprawdzać za każdym razem, czy poprawnie wypełniło się formularz. Kolejna sprawa to wybór rozmiaru bagażu oraz rodzaju ubezpieczenia. Podczas rezerwacji często wyskakuje okienko z zapytaniem o to, czy nie chce się dokupić dodatkowych usług. Warto zastanowić się, czy na pewno będą potrzebne. 

Bilety najlepiej jest rezerwować przez przeglądarkę internetową. Aplikacje będą dobre do odprawy

Jak mówi blogerka podróżnicza Anna z ekipy Wszędobylskich w wywiadzie dla businessinsider.com.pl, bilety lepiej jest rezerwować poprzez przeglądarkę, ale do odprawy online i wygenerowania karty pokładowej najlepiej jest użyć aplikacji. Dzięki niej można zrobić to znacznie szybciej. Korzystając z aplikacji należy liczyć się z błędami, jakie mogą w nich wyskoczyć. Nie wszyscy są zadowoleni z ich używania.

Nie polecam. Dostałem informację, że mogę się odprawiać. Postanowiłem to zrobić dzień przed wylotem. Okazało się, że nie mogę, ponieważ trwają prace na serwerze i mam się zgłosić do punktu na lotnisku. Od piątku wieczorem do soboty po południu ciągle to samo. Udałem się na lotnisko, gdzie dowiedziałem się, że wydrukowanie dwóch biletów kosztuje 110 euro, więcej niż bilety w dwie strony dla dwóch osób.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: