Ogromny sukces dla Polski. Te miasta i ich okolice znajdą się w słynnym Przewodniku Michelin

Polska ma czym się pochwalić. Na początek trzy słynne polskie miasta zostaną uwzględnione w znanym na całym świecie Przewodniku Michelin. To ogromna szansa na rozwój turystyki w naszym kraju i promocję lokalnych atrakcji.

Polska Organizacja Turystyczna nawiązała współpracę z renomowanym Przewodnikiem Michelin. Jest to od ponad 100 lat najważniejszy i najpopularniejszy przewodnik kulinarny świata. W ramach początkowego etapu współpracy do Polski wyruszyli inspektorzy, którzy zweryfikują... lokalne przysmaki. Choć znalezienie się w przewodniku wpływa również na rozwój turystyczny, to całość skupia się na branży gastronomicznej.

Ogromna szansa dla polskich restauratorów

Do trzech polskich miast przyjadą wykwalifikowani inspektorzy, którzy będą anonimowo próbować regionalne potrawy i trunki oraz je oceniać. To wielka szansa, ale również ogromny stres dla restauratorów z Warszawy, Krakowa i Poznania. Właśnie w tych miastach mają odbyć się szczegółowe inspekcje, które mogą otworzyć przed Polską drzwi do zagoszczenia w przewodniku Michelin. 

Polska, posiadająca bogate tradycje kulinarne, po raz pierwszy w historii pojawi się w Przewodniku Michelin. [...] Znalezienie się w prestiżowym zestawieniu stanowi kolejny impuls rozbudowy polskiej marki. [...] Bez wątpienia, Polska słynąca z gościnności gwarantuje wyrafinowane kulinarne przeżycia

- twierdzi Andrzej Gut-Mostowy, sekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki w rozmowie z Polską Organizacją Turystyczną.

Zobacz wideo Perły architektury, malownicze widoki i trasy rowerowe. A do tego tanio! Ta idylla leży w Polsce [TRIP WE DWOJE]

Ważny krok w rozwoju polskiej gospodarki i turystyki

W kolejnym etapie najlepsze restauracje zostaną uhonorowane najbardziej prestiżowym odznaczeniem w branży gastronomicznej - Gwiazdkami Michelin oraz Bib Gourmand. Dzięki temu nie tylko mamy szansę na rozsławienie polskiej kuchni na cały świat, ale również zachęcimy turystów z zagranicy, by chętniej odwiedzali nasz kraj. Może to również zachęcić różnych inwestorów z branży hotelarsko-gastronomicznej. Jest to wszystko bardzo ważne w odbudowie gospodarki, szczególnie po trudnym okresie pandemii i wstrzymanej turystyki.

Więcej ciekawych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: