Te trzy słoneczne państwa to tegoroczny hit. Polacy chcą spędzić tu wakacje 2023

Chociaż wakacje 2023 jeszcze daleko przed nami, już teraz wiele osób szuka w sieci niedrogich biletów lotniczych. Polacy w tym roku wybierają najchętniej południowe kraje Europy. Jak znaleźć najtańsze wyjazdy wakacyjne i sporo zaoszczędzić?

Wakacje to czas na regenerację i odpoczynek. W tym roku wybór miejsca na spędzenie błogiego urlopu  najczęściej pada na Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Jak widać, Polacy upodobali sobie ciepłe, słoneczne kraje europejskie. Rezerwując wakacje dobrze jest wiedzieć, jak znaleźć najtańsze oferty.

Zobacz wideo Andrzej Duda szusował na nartach w szczytnym celu. Zbierał pieniądze na dzieci z niepełnosprawnościami

W 2023 r. Polacy najchętniej wybierają Włochy, Hiszpanię i Portugalię

W tym roku zainteresowanie podróżowaniem Polaków jest rekordowo duże. Według statystyk liczba wyszukiwań tanich połączeń lotniczych w 2023 r. była dwukrotnie większa niż w 2022 r. Co ciekawe, liczba rezerwacji wzrosła o 81 proc. Gdzie Polacy jadą najchętniej? Na pierwszych trzech miejscach plasują się kolejno Włochy, Hiszpania i Portugalia. Jeśli chodzi o miasta, najczęściej wybierany jest Rzym, Mediolan i Barcelona. Inne miasta, jakie chętnie będą odwiedzane w tym roku przez Polaków to Neapol, Wenecja i Bari. Jeśli chodzi o Portugalię, najwyższe miejsce w zestawieniu ma Lizbona.

Limanowa - śnieżne zaspy Na drogach 2-metrowe zaspy. "Jak za starych dobrych czasów"

O czym pamiętać rezerwując wakacje? Warto planować je z wyprzedzeniem 

Jeśli chcemy zarezerwować wakacje w najatrakcyjniejszej cenie, najlepiej jest zrobić to w jeszcze w lutym. W zeszłym roku wakacje rezerwowane zimą były zdecydowanie tańsze od last minute. Urlop warto planować z nawet trzymiesięcznym wyprzedzeniem. W ten sposób nie przepłacimy. Na co jeszcze zwracać uwagę? Przy rezerwacji lotów liczy się dzień tygodnia, w którym jej dokonujemy. Najtańsze oferty połączeń lotniczych można znaleźć we wtorki i środy około północy. 

Egipt (zdjęcie ilustracyjne) Gdzie jechać w lutym 2023? Poznaj miejsca, w których zapomnisz o zimowej aurze

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Więcej o: