Do tej polskiej miejscowości wróciła "prawdziwa" zima. "Jak za starych dobrych czasów"

"Tak się chodziło do szkoły 20-30 lat temu. Starsi przecierali drogę młodszym. Fajna ta zima, taka jak kiedyś". Albo: "coś pięknego - jak za starych dobrych czasów". Lista komentarzy jest długa. Wszystko za sprawą zimowych kadrów przedstawiających drogę do Limanowej, które wywołały w sieci lawinę zachwytu i wspomnień z dawnych lat.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zima w Polsce bywa nieprzewidywalna. Wiosenna aura, która zawitała do naszego kraju wraz z początkiem 2023 roku, w niektórych rozpaliła nadzieję, że mrozów, zasp i śnieżyc już nie będzie. Nic bardziej mylnego. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia zamieszczone na profilu Limanowskiego Portalu Informacyjnego

Lawina wspomnień

- Tworzą się właśnie piękne zaspy. Niektóre mają już około dwóch metrów. Na niektórych (nieprzejezdnych) drogach lokalnych jest już grubo ponad metr śniegu - czytamy na profilu Limanowskiego Portalu Informacyjnego. Autorzy wpisu podzielili się ujęciami, na których widoczna jest droga; choć tak naprawdę przypomina bardziej śnieżny labirynt

Post zebrał mnóstwo pozytywnych reakcji, ponad 330 udostępnień i 70 komentarzy:

W końcu widoki jak z lat 70-siątych
Takie były kiedyś zimy
Przypominają się lata 60. Piękna zima a jeszcze piękniejsza przez okno

- piszą internauci. 

OFERTY AVANTI24.PL: Po więcej modowych inspiracji zapraszamy na Avanti24.pl

Wehikuł czasu

Zdecydowana większość młodych osób choć raz w życiu wsłuchiwała się w opowieści rodziców lub dziadków o tym, jak kiedyś wyglądały "prawdziwe zimy", kuligi i powroty ze szkoły przez kilkumetrowe zaspy. Nic dziwnego, że śnieżne ujęcia, które od jakiegoś czasu pojawiają się w sieci, stały się swoistym wehikułem czasu. Warto więc - oprócz podróży sentymentalnej - rozważyć wyjazd do Limanowej, który sprawi, że przebłyski dawnych wspomnień staną się bardziej wyraźne.

 
Zobacz wideo Tegoroczna zima coraz trudniejsza dla Ukraińców. Dużym problemem jest brak prądu, ogrzewania i wody

Śnieżne giganty

Wydaje się, że zimowy krajobraz Limanowej jak na razie zdobywa w sieci największą popularność wśród śnieżnych zakątków Polski. Zdjęcia zrobiono w okolicy najwyższego szczytu w powiecie limanowskim - Mogielica. Z kolei na największe zaspy można trafić przy drodze łączącej Słopnice z Kamienicą. - Opady śniegu w tych miejscach trwają od ponad tygodnia, a "śnieżne wzgórza" osiągają wysokość ponad dwóch metrów - podaje portal "Well". 

 

OFERTY AVANTI24.PL: Przegląd torebek z wyprzedaży znanych marek. Guess, Ralph Lauren lub Michael Kors - kultowe modele kupisz za ułamek ceny!

Źródła: Facebook, Well.pl

Więcej o: