Sylwester w górach z dziećmi - mnóstwo ciekawych atrakcji dla rodzin

Czy warto spędzić Sylwester w górach z dziećmi? Zdecydowanie tak. Pobyt w górach stwarza wiele możliwości uatrakcyjnienia czasu dzieciom, spędzania go na świeżym powietrzu i podczas zimowych aktywności.

Sylwester z dziećmi: wybierz ośrodek przyjazny rodzinom z dziećmi

Na Sylwestra z dziećmi warto wybrać w szczególności te hotele czy ośrodki wypoczynkowe, które oferują specjalne atrakcje dla najmłodszych. W wielu hotelach czy pensjonatach równolegle do balu sylwestrowego dla dorosłych organizowany jest oddzielny bal dla dzieci (Kinder Bal), z dostosowanymi do wieku i potrzeb dzieci animacjami i atrakcjami. Niektóre ośrodki wypoczynkowe oferują możliwość wynajęcia niani dla dziecka na czas, gdy rodzice idą bawić się w sylwestrowy wieczór, w innych zabawa sylwestrowa jest wspólna dla całej rodziny, organizowana np. przy kominku czy przy ognisku. Przed wybraniem miejscówki warto również dowiedzieć się, czy dany ośrodek zapewnia udogodnienia i atrakcje dla dzieci - krótko mówiąc: czy jest przyjazny rodzinom z dziećmi. Dzięki temu Sylwester z dziećmi w górach może stać się okazją nie tylko do oderwania się od codzienności i spędzenia ze sobą czasu, ale i do zapewnienia dziecku atrakcyjnego pobytu w miejscu zakwaterowania, a także wspólnych zabaw na świeżym powietrzu: lepienia bałwanów, bitwy na śnieżki, zjazdów na sankach, nauki jazdy na nartach, a nawet udziału w kuligu. Rodzinne pakiety sylwestrowe obejmują zazwyczaj od 3 do 4 dni, choć często istnieje możliwość skrócenia lub wydłużenia pobytu.

Sylwester nad morzem. Zdjęcie ilustracyjne Sylwester nad morzem - zapraszamy na przegląd najlepszych ofert

Zabawa sylwestrowa z dziećmi

Wspólna zabawa sylwestrowa z dziećmi przewidziana jest między innymi w Willi Marianna w Lądku-Zdroju. Pakiety sylwestrowe przewidują od 3 do 5 noclegów, śniadania, obiadokolacje, serwowaną między godziną 13 a 14 gorącą zupę, a także liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Najważniejszy wieczór w roku goście Willi Marianna spędzą na rodzinnej kolacji sylwestrowej, gdzie przy stołach przewidziano miejsca dla dzieci, które są również mile widziane na parkiecie. Kolację zakończy pokaz fajerwerków oraz składanie życzeń, a następnego dnia uroczyste śniadanie Noworoczne będzie można zjeść nieco później. Specjalnie dla dzieci zaplanowano animacje oraz edukacyjne spotkanie z kucykami. Całą rodziną można też wziąć udział w klimatycznej przejażdżce bryczką z pochodniami czy biesiadzie przy ognisku, połączonej z pieczeniem kiełbasek. Rodzice w cenie pakietu mogą dodatkowo skorzystać z jednego seansu w saunie.

Tatry, polska, góry, zimaTatry, polska, góry, zima Tatry/Fot. Shutterstock

Zobacz wideo Aplikacje dla miłośników górskich wycieczek

Sylwester z kuligiem

Warto połączyć spędzany w górach Sylwester z kuligiem. Nawet jeśli dany ośrodek nie ma go w swojej ofercie, to nie będzie problemem znalezienie organizatorów takiej rozrywki w pobliżu miejsca zakwaterowania. Jeśli więc wybierzemy sylwestrowy pakiet w Pensjonacie Orlik w Bukowinie Tatrzańskiej, to w pakiecie otrzymamy 6 noclegów, śniadania i obiadokolacje, biesiadę przy dźwiękach kapeli góralskiej, ognisko w Orlikowej Chacie, Imprezę Sylwestrową dla dorosłych, Bal Sylwestrowy dla dzieci, uroczysty obiad Noworoczny, wstęp do strefy SPA i zniżki do term. W Bukowinie Tatrzańskiej prawdziwe góralskie kuligi organizuje m.in. Góraleczka. Na dwugodzinną przejażdżkę saniami z ogniskiem w pakiecie można wybrać się w dowolny dzień. Góraleczka organizuje też kulig sylwestrowy - dla tych, którzy wolą spędzić tę wyjątkową noc na świeżym powietrzu, zamiast podczas balu czy uroczystej kolacji.

Kulig w górach oferują także:

  • Trio Travel
  • Magiczny Kulig
  • Oto Tatry
  • Villa Fiore

Góralski kulig w WiśleGóralski kulig w Wiśle Fot. Wojciech Surdziel / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester na nartach

Gdzie spędzić Sylwester na nartach? Amatorów sportów zimowych może zainteresować pakiet pobytowy Narciarski Sylwester w hotelu Wierchomla Ski & Spa Resort. Pakiet obejmuje noclegi, śniadania, obiadokolacje, artystyczne wieczory z muzyką na żywo, ski-bus, przechowalnię sprzętu narciarskiego przy stoku i wstęp do strefy wellness oraz dyskotekę sylwestrową. Dzieci mogą liczyć na sylwestrowe animacje w Klubiku Koziołka Wierchołka aż do północy 31 grudnia 2022 roku, a także kreatywne warsztaty i codzienną opiekę wykwalifikowanej animatorki.

Góralski kulig w WiśleFot. Marek Podmokły / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester z balem dla dzieci

Jadąc w góry warto wybrać Sylwester z balem dla dzieci. Wśród wielu tego typu ofert można rozważyć pobyt w Pensjonacie Sekuła w Bukowinie Tatrzańskiej. W pakiecie znajduje się bal sylwestrowy z DJ-em dla dorosłych, a dla dzieci Kinder Bal z animatorem aż do godziny pierwszej w nocy. Podczas pobytu najmłodsi mogą korzystać z bawialni oraz popołudniowych animacji dla dzieci.  Rodzice mają w tym czasie możliwość skorzystania z dostępu do strefy Spa. Dodatkowo przysługują im zniżki na wstęp do Term Bukovina.

Gdzie na weekend w spa. Rytuał w czekoladzie, a może kąpiel w piwie? Nietypowe i ustronne miejscaGdzie na weekend w spa. Rytuał w czekoladzie, a może kąpiel w piwie? Nietypowe i ustronne miejsca Fot. iStock

Sylwester w górach z dziećmi

Sylwester w górach z dziećmi może być doskonałą rozrywką. Ciekawą ofertę dla rodzin z dziećmi ma hotel Crystal Mountain w Wiśle. Sylwester w stylu Gatsby to bal sylwestrowy dla dorosłych z muzyką na żywo i DJ-em. Pakiet obejmuje minimum dwa noclegi, śniadania, lunch sylwestrowy, dostęp do ogromnej sali zabaw oraz do strefy basenowej. Bal dla dzieci jest dodatkowo płatny, ale warto z niego skorzystać, gdyż organizatorzy zapewniają pełną opiekę animatorów. Atrakcje dla dzieci są argumentem, który może przekonać niezdecydowanych do wyboru tej właśnie oferty.

Malownicze miejsca na zimę 2022 w Karkonoszach. Schronisko Samotnia otwiera listę Malownicze miejsca na zimę 2022 w Karkonoszach. Schronisko Samotnia otwiera listę

Sylwester w górach z balem dla dzieci

Sylwester w górach z balem dla dzieci to między innymi oferta Olympic - Hotelu Spa & Wellness w Ustroniu. W skład pakietu wchodzą m.in.: bal sylwestrowy z DJ-em oraz Kinder Bal dla dzieci powyżej 3 roku życia prowadzony przez wykwalifikowanych animatorów. Dodatkowym magnesem może być nieograniczony dostęp do strefy Spa & Wellness dla dorosłych oraz sale zabaw dla najmłodszych.

Zobacz też: Święta w górach - cena może zwalać z nóg, ale chętnych nie brakuje. Sprawdzamy różne oferty

Więcej o: