Sylwester dla samotnych seniorów: bal na zamku, malownicza wycieczka czy kameralne spotkanie w gronie sąsiadów?

Sylwester dla samotnych seniorów to dobra okazja, aby otworzyć się na nowe znajomości. Bez względu na to, czy szukasz partnera, czy po prostu marzy Ci się grupa przyjaciół, Nowy Rok warto powitać w towarzystwie. Sprawdź z nami przegląd najciekawszych propozycji.

Sylwester dla seniorów 2022/23 - nowe pokolenie 

Jesień życia współczesnych seniorów zdecydowanie różni się od realiów poprzednich pokoleń. Nie tylko pracujemy dłużej, ale wiele osób dopiero na emeryturze zakłada własne firmy i realizuje śmiałe projekty, na które wcześniej brakowało odwagi i czasu. Zmiana dotyczy też czasu wolnego, oprócz spotkań z rodziną osobom samotnym zależy też na towarzystwie rówieśników. Sylwester dla seniorów 2022/23 to dobra okazja, aby kogoś poznać i odnowić kontakty towarzyskie. 

Oferta na sylwestra - śnieżna wycieczka 

Osoby zainteresowane zimową wycieczką powinny skierować swoje kroki do biura podróży, które specjalizuje się w organizacji wyjazdów dla seniorów. Co zawiera przykładowa oferta na sylwestra? Organizatorzy nie skupiają się tylko i wyłącznie na organizacji imprezy sylwestrowej, na wyjeździe można spędzić też święta. Popularne kierunki to najbardziej malownicze rejony Polski:  

Krynica Morska - atrakcje, które warto zobaczyćKrynica Morska - atrakcje, które warto zobaczyć fot. Pudzian1958/pixabay

Przykładowo za 11-dniowy pobyt nad morzem w Krynicy Morskiej w okresie: Boże Narodzenie-Sylwester wraz z pełnym wyżywieniem trzeba zapłacić około 2000 zł za osobę. Do dyspozycji są pokoje 1 i 2-osobowe. W cenę wliczona jest kolacja wigilijna i kolacja sylwestrowa połączona z zabawą przy muzyce na żywo. 

Zobacz wideo Taki widok na Tatry musisz zobaczyć choć raz w życiu

Sylwester na zamku - bal jak za dawnych czasów 

Bal sylwestrowy stanowi ważny element polskiej tradycji, sylwester na zamku to ciekawy pomysł na ucieczkę od codzienności. Zabytkowe wnętrza, wykwintne menu oraz orkiestra na żywo - ile kosztuje zabawa w starym stylu? Wszystko zależy od miejsca, ale za sylwestrową imprezę na zamku trzeba zapłacić około 500 zł za osobę, cena nie obejmuje noclegu. 

Zamki, które organizują bal sylwestrowy 2022/23 to w większości obiekty funkcjonujące jako hotel. Są to m.in.:

  • Zamek Kliczków
  • Zamek na Skale
  • Zamek Gniew
  • Zamek Uniejów
  • Zamek Czocha

Zamek Czocha (zdjęcie ilustracyjne)Zamek Czocha (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Wyborcza.pl

Sylwester bez balu i większych fajerwerków 

Po zimowych wojażach oraz magicznej nocy na zamku czas zejść na ziemię. Sytuacja finansowa większości seniorów daleka jest od doskonałości. Jak zorganizować sylwestra bez balu we własnym zakresie? Najtańszym i bardzo wygodnym rozwiązaniem jest sylwester w gronie najbliższych sąsiadów. Dawne prywatki w ciasnych mieszkaniach miały swój wyjątkowy urok. Przy odrobinie pomocy i dobrej organizacji problemem nie powinny być nawet tańce przy ulubionych przebojach. Na prywatny pokaz sztucznych ogni można się wybrać przed blok lub na noworoczny spacer. Już same przygotowania do wspólnego sylwestra będą stanowiły doskonałą rozrywkę, sylwester bez balu może okazać się najlepszą imprezą w okolicy. Problemy lokalowe z pewnością pomoże rozwiązać osiedlowy klub seniora lub dom kultury. Możliwości jest naprawdę wiele. 

Sylwester dla seniorów. Zdjęcie ilustracyjneSylwester dla seniorów. Zdjęcie ilustracyjne istock / Roman Beliakov

Spokojny sylwester bez balu znajduje się także w ofercie wielu hoteli. Cena takiego pobytu jest nieco niższa. Wybierając tę opcję, można liczyć na cichą okolicę i piękne widoki.

Zobacz też: Sylwester z dziećmi - nad morzem czy w gospodarstwie agroturystycznym? Porównujemy dwie ciekawe oferty dla rodzin

Więcej o: