Rekin krążył wokół turystów na popularnej plaży. Przerażające nagranie trafiło do sieci

Turyści na plaży w Dubaju przeżyli chwile grozy. Rekin został zauważony grasujący w wodach zaledwie kilka metrów od przerażonych pływaków. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Zdarzenie miało miejsce na plaży Kite Beach w Dubaju. Jest lokalizacja szczególnie uwielbiana przez miłośników sportów wodnych - kitesurfingu, wakeboardingu czy paddleboardingu. Plażowicze chętnie relaksują się tu w towarzystwie słońca i pięknych widoków. Tym razem jednak ich spokój został zakłócony przez nieproszonego gościa. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Rekin podążał za kobietą 

W nagraniu, które pojawiło się na TikToku można zobaczyć rekina czającego się blisko brzegu i płynącego w stronę kobiety. Ta jednak zamarła, a ratownik desperacko próbował ją ostrzec i nakłonić do wyjścia z wody, krzycząc i machając rękami. Bohaterka filmiku znajdowała się wówczas dość daleko od brzegu i z przerażeniem czekała, aż drapieżnik się od niej oddali. Gdy tak się stało, powoli ruszyła w kierunku brzegu, nerwowo spoglądając przez ramię. W pobliżu kobiety znajdował się mężczyzna, który również zaczął udawać się w bezpieczne miejsce. 

Szokujące nagranie trafiło do sieci

Pierwsze nagranie ze zdarzenia, jakie trafiło na TikToka, zostało obejrzane 7 milionów razy. Komentujący chwalili kobietę za to, że zachowała spokój i nie pluskała wodą, co mogłoby zwrócić uwagę rekina. Inni z kolei przyznali, że miała niesamowite szczęście. 

Mogła się uratować, bo nie panikowała i nie pluskała wodą

- pisał jeden z użytkowników. 

Zdaniem niektórych reakcja innych plażowiczów pozostawiała wiele do życzenia

Chociaż nic się nikomu nie stało, to myślę, że reakcja zarówno pływaków, jak i obserwatorów nie oddała powagi sytuacji

- można było przeczytać pod nagraniem. 

Autor nagrania przyznał, że wrócili później na Kite Beach, ale nie zauważyli żadnych rekinów. Co ciekawe, drapieżne ryby w tym miejscu do rzadkość. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: