Rekin krążył wokół turystów na popularnej plaży. Przerażające nagranie trafiło do sieci

Turyści na plaży w Dubaju przeżyli chwile grozy. Rekin został zauważony grasujący w wodach zaledwie kilka metrów od przerażonych pływaków. Nagranie ze zdarzenia trafiło do sieci.

Zdarzenie miało miejsce na plaży Kite Beach w Dubaju. Jest lokalizacja szczególnie uwielbiana przez miłośników sportów wodnych - kitesurfingu, wakeboardingu czy paddleboardingu. Plażowicze chętnie relaksują się tu w towarzystwie słońca i pięknych widoków. Tym razem jednak ich spokój został zakłócony przez nieproszonego gościa. 

Zobacz wideo Skąd się bierze zmącona woda nad polskim morzem?

Rekin podążał za kobietą 

W nagraniu, które pojawiło się na TikToku można zobaczyć rekina czającego się blisko brzegu i płynącego w stronę kobiety. Ta jednak zamarła, a ratownik desperacko próbował ją ostrzec i nakłonić do wyjścia z wody, krzycząc i machając rękami. Bohaterka filmiku znajdowała się wówczas dość daleko od brzegu i z przerażeniem czekała, aż drapieżnik się od niej oddali. Gdy tak się stało, powoli ruszyła w kierunku brzegu, nerwowo spoglądając przez ramię. W pobliżu kobiety znajdował się mężczyzna, który również zaczął udawać się w bezpieczne miejsce. 

Szokujące nagranie trafiło do sieci

Pierwsze nagranie ze zdarzenia, jakie trafiło na TikToka, zostało obejrzane 7 milionów razy. Komentujący chwalili kobietę za to, że zachowała spokój i nie pluskała wodą, co mogłoby zwrócić uwagę rekina. Inni z kolei przyznali, że miała niesamowite szczęście. 

Rosjanie nie chcą opuszczać Finlandii. Rosjanie ukrywają się w Europie. Podrabiają paszporty

Mogła się uratować, bo nie panikowała i nie pluskała wodą

- pisał jeden z użytkowników. 

Zdaniem niektórych reakcja innych plażowiczów pozostawiała wiele do życzenia

Air India przedstawiło absurdalne wymagania. Zaskakujące wymagania linii lotniczej. "To trochę zbyt dużo"

Chociaż nic się nikomu nie stało, to myślę, że reakcja zarówno pływaków, jak i obserwatorów nie oddała powagi sytuacji

- można było przeczytać pod nagraniem. 

Autor nagrania przyznał, że wrócili później na Kite Beach, ale nie zauważyli żadnych rekinów. Co ciekawe, drapieżne ryby w tym miejscu do rzadkość. 

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: