Gdańsk ma szansę zdobyć prestiżowy tytuł. Rywalizuje z 20 europejskimi miastami, a głosować może każdy

Jarmark bożonarodzeniowy w Gdańsku od lat zachwyca nie tylko Polaków, ale i całą Europę. Często pojawia się on w zagranicznych zestawieniach oraz rankingach, w których jest doceniany za niezwykłą atmosferę. Teraz jako jedyne polskie miasto walczy o tytuł najpiękniejszego jarmarku na naszym kontynencie.

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe zachwycają odwiedzających migającymi światełkami, wymyślnymi ozdobami i aromatycznymi zapachami lokalnych specjałów. Gdzieniegdzie rozlega się świąteczna muzyka, a między stoiskami ustawia się długa kolejka osób chcących spotkać św. Mikołaja. W niektórych miastach klimat ten jest szczególnie magiczny. Teraz każdy internauta może wybrać, który jarmark zrobił na nim największe wrażenie. 

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Gdańsk walczy o prestiżowe wyróżnienie

European Best Destinations to organizacja turystyczna w Brukseli, która zajmuje się pormocją turystyki oraz kultury w Europie. Co roku, zimą, organizuje prestiżowy konkurs - Best Christmas Market. Jego celem jest wyłonienie najpiękniejszego jarmarku bożonarodzeniowego. Wśród nominowanych znalazł się też reprezentant Polski. 

Jarmark bożonarodzeniowy powrócił na ulice Gdańska 18 listopada i potrwa do 23 grudnia. Na gości czeka tu aż 155 stoisk z aromatycznymi przysmakami, rozgrzewającymi grzańcami i rękodziełem. Nie brakuje również wspaniałych atrakcji takich jak gadający łoś, ożywione dziadki do orzechów, tron św. Mikołaja, symulator lotu magicznymi saniami czy karuzela.

Gdańsk najpiękniejszym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym w Europie? Rozpoczęło się głosowanie w konkursie, w którym potrzebujemy waszej pomocy! Jesteśmy jedynym polskim miastem, które ma szansę uzyskać tytuł "Best Christmas Market"

- poinformował na Facebooku oficjalny portal turystyczny miasta - Visit Gdansk. 

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie

To nie pierwszy raz, kiedy Gdańsk został nominowany w plebiscycie. W 2019 roku również był jedynym reprezentantem Polski, a ostatecznie uplasował się na najniższym miejscu podium. Tym razem znalazł się wśród 21 europejskich miast i powalczy m.in. z Wiedniem, Pragą, Brukselą, Budapesztem czy Edynburgiem.

Głosowanie rozpoczęło się 25 listopada i potrwa do 8 grudnia, a o zwycięstwie zadecydują internauci. Głosy można oddawać raz dziennie za pośrednictwem oficjalnej strony European Best Destinations.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: