2,5 tys. osób zrzuciło ubrania na plaży. Władze po raz pierwszy zniosły ograniczenia dotyczące nagości

Sobotni poranek, australijska plaża i... tłum nagich osób. Około 2,5 tys. osób zebrało się o świcie, by wziąć udział w wyjątkowej sesji zdjęciowej. Ich celem było zwrócenie uwagi na narastający problem: raka skóry.

Zgodnie z danymi Światowego Funduszu Badań nad Rakiem w Australii odnotowuje się jeden z najwyższych wskaźników raka skóry na świecie. Rząd szacuje, że w tym roku zostanie tam zdiagnozowanych 17 756 nowych przypadków raka skóry, a 1281 Australijczyków umrze z powodu tej choroby. Ta dramatyczna sytuacja skłoniła tysiące ludzi do połączenia sił. 

Zobacz wideo Kiedy przysługuje nam zwrot kosztów, a kiedy odszkodowanie od przewoźnika? Ekspertka wyjaśnia

2500 nagich osób na plaży w Australii 

W sobotę, 26 listopada, około 2,5 tys. osób zebrało się bladym świtem na plaży w Sydney w Australii. Czekał tam na nich amerykański fotograf, Spencer Tunick, który jest znany z organizowania masowych nagich sesji zdjęciowych w najsłynniejszych miejscach na świecie. Tym razem projekt miał na celu zwiększenie świadomości na temat raka skóry. 

Komisja Europejska poinformowała o nowych przepisach. Żegnamy tryb samolotowy. Unia Europejska pozwala korzystać z internetu w trakcie lotu

Zebraliśmy się tylko w naszej skórze, obserwując pierwsze promienie światła pełzające po horyzoncie Bondi Beach, stojąc z pełną szacunku siłą, oddając cześć wszystkim tym, którzy zginęli lub walczyli z naszym "narodowym rakiem", wiedząc, że jesteśmy pokoleniem, które to powstrzyma

- napisał artysta na Instagramie. 

Rozdymka jest 1200 razy bardziej toksyczna niż cyjanek. Niebezpieczny okaz znaleziony na plaży. Jedna ryba może zabić nawet 30 osób

Jak donosi Forbes, aby sesja była możliwa, lokalne władze po raz pierwszy zniosły również ograniczenia dotyczące nagości na plaży. W końcu w normalnych warunkach uczestnicy zostaliby aresztowani. Wydarzenie miało miejsce ostatniego dnia Australijskiego Narodowego Tygodnia Walki z Rakiem Skóry. 

 

Nowotwory skóry. Ważna jest profilaktyka

Raki skóry to niebezpieczne nowotwory, które mogą występować u ludzi w każdym wieku. Najczęściej pojawiają się na odsłoniętych częściach ciała, jednak mogą pojawiać się na jego całej powierzchni. Wśród najbardziej znanych wymienia się czerniaka - jednego z najbardziej złośliwych nowotworów. Chociaż statystyki umieralności są bardzo wysokie, to warto pamiętać, że staje się on niebezpieczny w przypadku później diagnozy. Dlatego też profilaktyczne badania są bardzo istotne. Należy kontrolować pieprzyki i sprawdzać, czy nie mają nieregularnego kształtu, koloru i nie przekraczają 5 mm.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Więcej o: