Park Romantyczny w Arkadii przereklamowany? "Cena za wstęp to przesada", a to dopiero początek kosztów

Początek tegorocznej jesieni zaczął się słonecznie i pogodnie. Sprzyja to nie tylko spacerowaniu, ale także weekendowym wycieczkom w ciekawe miejsca w Polsce. Park Romantyczny w Arkadii jest chętnie odwiedzany, jednak jak się okazuje, miejsce to nie tylko malownicze widoki.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Słoneczna, kolorowa jesień to doskonały czas na spacery w parkach i ogrodach. Lubują się w tym rodziny z dziećmi, osoby starsze, ale i zakochani. Na liście miejsc popularnych wśród par i nowożeńców jest Park Romantyczny w Arkadii. Jednak poza malowniczymi widokami i ciekawymi budowlami zastać możemy tam nie tylko spore rozczarowanie, ale i ukryte opłaty. 

Park Romantyczny w Arkadii - miejsce nieszczególnie romantyczne

Położona 70 km od Łodzi wieś Arkadia, słynie szczególnie z Parku Romantycznego, który powstał za sprawą Heleny Radziwiłłowej. Projekt już od początku był sporym wyzwaniem, brało w nim udział wielu wybitnych architektów i artystów. O oprawę wizualną zadbali ogrodnicy, sprowadzając wiele pięknych i cennych gatunków roślin, oraz znawcy sztuki, którzy sprowadzili w to miejsce rzeźby i zabytki. 

Piękne opisy, malownicze widoki i ciekawe obiekty architektoniczne przyciągają wielu turystów z całej Polski. Spacer w bajkowej scenerii czy kasa biletowa mogą jednak szybko przytłumić początkowy entuzjazm. Bilet wstępu to koszt 16 zł za osobę dorosłą, 10 zł kosztuje natomiast bilet ulgowy. Studenci mogą liczyć na symboliczną opłatę w wysokości 1 zł. 

Normalny park, niczym niewyróżniający się na tle innych, a cena za wstęp to przesada [...] Za złotówkę dla studentów, to się jeszcze w miarę opłaca, ale nie za więcej

- skomentował jeden z odwiedzających zacytowany przez turystyka.wp.pl

Wiele osób porównuje miejsce z warszawskimi Łazienkami Królewskimi, okazuję się jednak, że wypadają one bezkonkurencyjne. Przeważają nie tylko ilością ciekawych obiektów, ale także darmowym wstępem i wieloma atrakcjami.  

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Wycieczka do Parku Romantycznego w Arkadii - czy warto? 

Poza wysoką ceną za bilet przyjezdni muszą liczyć się także z dodatkową opłatą za parking - 10 zł. Co prawda blisko obiektu znajdziemy także darmowy parking na terenie gminy, jednak szczególnie w weekend jest on zatłoczony. Ponadto bliskie sąsiedztwo parkinów często kończy się pomyłką i dodatkową opłatą, ponieważ przyjezdni nie wiedzą gdzie się zaczynana strefa płatna, a gdzie darmowa. 

Gdy pokonamy już wszystkie formalności, możemy nareszcie przejść do zwiedzania i spacerowania po parku. Na terenie znajdziemy wiele obiektów, które zachowane są w różnym stanie m.in. Grotę Sybilli, Przybytek Arcykapłana, Mur z hermami czy Akwedukt. Wszystkie wyżej wymienione miejsca są chętnie wybierane wśród fotografów i pełnią także scenerie zdjęć ślubnych, które często odbywają się tam w weekend. Niestety malowniczy obrazek pod Akweduktem pozostawia wiele do życzenia - woda pod nim płynąca jest brudna i przypomina bagienną sadzawkę. 

Warto wspomnieć, że brakuje także ławek, które są bardzo rozchwytywane. Weekendowe tłumy również decydują o atrakcyjności tego miejsca - zdecydowanie lepiej przyjechać tu w tygodniu. Duże plusem jest natomiast możliwość spacerowania z psem na smyczy. Wymaga to jednak dodatkowej opłaty w wysokości 5 zł. 

Więcej o: