Okolice Warszawy na weekend? Sprawdź ciekawe miejsca na wypoczynek poza miastem

Mazowsze oferuje wiele pięknych i ciekawych miejsc. Znajdziemy tu nie tylko ważne ośrodki miejskie, ale także parki narodowe, dzikie nadwiślane plaże, ciekawe obiekty historyczne, a także wiele muzeów i zabytków. Dla wszystkich, którzy chcą zaplanować weekend poza Warszawą, przygotowaliśmy listę najciekawszych miejsc w okolicy.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Okolice Warszawy są o wiele ciekawsze, niż wielu mogłoby się wydawać. Województwo mazowieckie bogate jest w zjawiskowe miejsca, zaczynając od terenów zielonych, a kończąc na muzeach i obiektach historycznych. Przedstawiamy ciekawe punkty na mapie tego regionu, które warto odwiedzić w weekend. 

Okolice Warszawy na weekend - gdzie warto pojechać?

Mieszkańcy stolicy, którzy planują weekend poza miastem, wcale nie muszą wyjeżdżać daleko poza Warszawę. Mazowsze oferuje nam wiele ciekawych miejsc, które warto poznać bliżej. Jednym z takich punktów jest Puszcza Kampinoska - największy zielony obszar Mazowsza i drugi co do wielkości park narodowy w Polsce. Obszerne, zielone lasy to jedno z najlepszych miejsc na odpoczynek pod Warszawą. Znajdziemy tam liczne piesze i rowerowe szlaki, a w niedalekim sąsiedztwie restauracje, obiekty agroturystyczne, pola wypoczynkowe oraz tereny biwakowe, które zagwarantują nam wypoczynek blisko natury

Zobacz wideo "Wenecja Mazowsza". Popływasz gondolą i zobaczysz najdłuższy rynek w Europie

Arkadia Heleny Radziwiłłowej - romantyczne miejsce

Kolejną ciekawą atrakcją jest uroczy ogród w stylu angielskim - Arkadia. Ten romantyczny park znajduje się niedaleko Łowicza, około 80 kilometrów od Warszawy. Miejsce powstało pod koniec XVIII wieku i jest dziełem życia Heleny Radziwiłłowej, kobiety, która należała do jednego z najbardziej wpływowych rodów wśród rodzin szlacheckich.

Arkadia jest uznawana za piękne i romantyczne miejsce, idealne dla wszystkich zakochanych. Podziwiać tam możemy akwedukt, Cyrk, Amfiteatr i kolekcję rzeźb pomysłodawczyni tego wyjątkowego miejsca. Malownicze widoki czekają tu na nas o każdej porze roku, a atrakcji nie brakuje.

Śladami Chopina - Żelazowa Wola

Fani polskiego kompozytora oraz osoby ceniące malownicze otoczenie powinny odwiedzić Żelazową Wolę, która jest znana na całym świecie. To właśnie tam w 1810 roku urodził się i wychował Fryderyk Chopin. Dworek do 2010 r. popadał w ruinę, jednak postanowiono go wskrzesić i poddać renowacji. Od tamtej pory możemy podziwiać tam kolekcję mebli i przedmiotów z epoki, będące prawdziwym miejscem kultu polskiego kompozytora. Ponadto w dworku można zobaczyć ekspozycję pamiątek po Chopinie, a w letnie niedziele posłuchać koncertu. 

Twierdza Modlin - militarna perła europy

Twierdza Modlin jest jedną z największych i najlepiej zachowanych tego typu budowli w Polsce. Wzniesiona z rozkazu Napoleona na początku XIX wieku, zajmuje obszar ponad 55 tys. ha. Obiekt stanowił istotny punkt oparcia podczas walk w obu wojnach światowych i jest uważany za prawdziwą perłę historyczną w Europie. Najciekawszym elementem twierdzy jest Reduta Napoleona - wieża artyleryjska zaprojektowana przez samego cesarza. 

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach, turystyce i wypoczynku. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: