Romantyczne miejsca w Polsce, czyli gdzie udać się na weekendowy wypad we dwoje?

Romantyczne miejsca w Polsce można znaleźć zarówno na północy jak i na południu kraju. Znajdzie się coś zarówno dla amatorów aktywnego spędzania czasu, jak i dla tych, którzy cenią sobie relaks we dwoje. Sprawdź, które miejsca warto odwiedzić z ukochaną osobą.

Gdzie na romantyczny weekend w Polsce warto się wybrać?

Romantyczne miejsca w Polsce można znaleźć bez większego trudu. Choć na co dzień tego nie doceniamy i często własny urlop planujemy za granicą, to nasz kraj ma wiele do zaoferowania pod względem turystycznym, a dowodem na to są coraz lepsze statystyki, w których widać tendencję wzrostową, jeśli chodzi o wybór wakacji w kraju zamiast tych w kurortach zagranicznych. Planując wypad z drugą połówką niekoniecznie trzeba rezerowować bilety do Paryża, Rzymu czy Barcelony. Gdzie na romantyczny weekend w Polsce? Otóż jest wiele ciekawych miejsc, które mają do zaoferowania równie dużo, co wielkie metropolie europejskie uważane za najromantyczniejsze miasta na świecie. 

Gdzie na weekend walentynkowy? Sprawdzone kierunki

Walentynki przypadają 14 lutego, a to dość niefortunny moment na planowanie podróży po kraju. W części województw trwają wciąż ferie, a to znaczy, że w wielu ośrodkach panuje zgiełk związany z wypoczynkiem dzieci. Dodatkowo pogoda nie rozpieszcza - zima może trwać w najlepsze, co nie sprzyja zbyt długiemu pozostawaniu na świeżym powietrzu. Gdzie na weekend walentynkowy warto się więc udać w takiej sytuacji? Otóż na uprzywilejowanej pozycji są amatorzy sportów zimowych, którzy mogą wybrać jedną z destynacji na południu naszego kraju, gdzie znajdują się doskonale funkcjonujące kurorty zimowe oferujące doskonałe trasy narciaciarskie i snowboardowe, a także te przystosowane do narciarstwa biegowego, które cieszy się coraz większą popularnością. Bez wątpienia najlepszym kierunkiem będzie oczywiście Zakopane, które jest zimową stolicą Polski. Znajdziemy tu wszystko - bazę narciarską, doskonałe hotele, centra spa, a także mnogość lokali gastronomicznych oferujących kuchnię regionalną. Coraz silniejszą konkurencją dla ośrodka w Tatrach stanowi serce Karkonoszy, czyli Karpacz, który w ostatnich latach bije rokordy popularności wśród rodaków. Tu także można skorzystać z zimowych atrakcji, a także pozwolić sobie na kilka wypadów w teren celem poznania bardzo urokliwej okolicy. 

Zobacz wideo "Wenecja Mazowsza". Popływasz gondolą i zobaczysz najdłuższy rynek w Europie

Romantyczny weekend w Polsce. Bieszczady polecają się na wypad we dwoje

Bieszczady w ostatnich latachy przeżywają swój renesans. Resze turystów można spotkać tam szczególnie latem, podczas wędrówek po malowniczych połoninach. Bieszczady są jednak doskonałym wyborem także zimą, kiedy nie ma tu już takich tłumów, a atrakcji wciąż jest wiele - zwłaszcza dla zakochanych. Romantyczny weekend w Polsce na pewno wypadnie świetnie, jeśli wybierzesz właśnie tą lokalizację. Tu uda się bowiem poczuć bliskość z naturą, z dala od zgiełku wielkich miast. Świeże powietrze, piękne widoki, możliwość podziwiania urokliwych miasteczek znajdujących się w niewielkich odległościach, a także odwiedzenia wyjątkowego ośrodka w Arłamowie, który szczególnie upodobali sobie polscy sportowcy trenujący formę właśnie tu, w otoczeniu wyjątkowej przyrody. 

Walentynkowy weekend w Polsce. Lista polecanych miejsc

Walentynkowy weekend w Polsce nie musi być nudny. Wystarczy dobrze wybrać lokalizację - dostosować ją do tego co lubią partnerzy i gdzie czują się najlepiej. Kluczem jest wzajemna znajomość swoich upodobań. Lista miejsc na walentynkowy weekend w Polsce jest długa, ale z pewnością nie może na niej zabraknąć:

  • Chełmna - wszyscy zakochani powinni choć raz odwiedzić to miasto, gdzie w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przechowywane są relikwie św. Walentego, patrona zakochanych oraz chorych psychicznie
  • Kazimierza Dolnego - to niewielkie, urocze miasteczko nad Wisłą przyciąga turystów z całej Polski szczególnie latem, ale także zimą można zażyć tu nieco relaksu korzystając z okolicznych atrakcji
  • Wrocławia - to miasto jest sercem Śląska i tu na pewno zakochani nie będą się nudzić; po zwiedzaniu i zakosztowaniu specjałów tutejszej kuchni warto udać się na most zakochanych. 

Zobacz też: Romantyczne miejsca w Sopocie, czyli gdzie warto spędzić walentynki i nie tylko

Więcej o: