Perełki przyrodnicze blisko Polski. Idealne na krótkie, weekendowe wyjazdy

Prawdziwym rajem dla spacerowiczów i osób lubiących różnego rodzaju aktywności jest nasz bliski sąsiad. Najlepsze trasy na spacery w Niemczech - zielone wzgórza, zamki, bliskość natury i doskonała komunikacja to zaledwie garska zalet, które można wymienić. Te regiony są najbardziej atrakcyjne i oferują blisko 150 różnorodnych szlaków.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Imponująca liczba szlaków górskich oraz świetna komunikacja miejska znacznie ułatwia planowanie wypoczynku w atrakcyjnych regionach Niemiec. Zaplanowanie podróży to nie tylko przyjemność, ale i duża wygoda. Sprawdź, które trasy prezentują się najciekawiej oraz które regiony warto odwiedzić. 

Najlepsze trasy na spacery w Niemczech - blisko 150 szlaków

Kalendarzowa jesień zbliża się wielkimi krokami, warto zatem zaplanować najbliższy czas i wykorzystać piękną pogodę. Pomysłem, który szczególnie przypadnie do gustu, osobom lubiącym aktywny wypoczynek jest wyjazd do Niemiec. Poszczególne regiony nie tylko urzekają pięknem przyrody, ale także mają do zaoferowania wiele architektonicznych perełek i ciekawych atrakcji. Przedstawiamy malownicze i atrakcyjne szlaki od Dolnej Saksonii po Chiemgau.

Niezwykle spektakularna i satysfakcjonująca trasa Willingen w Sauerland. W tej lokalizacji znajdziemy blisko 300 km sieć tras, które urzekają widokami i atrakcjami. Podziwiać możemy tam bagna, piękne, zielona wzgórza, pola, łąki i hektary bukowych lasów. Okolica przystosowana jest dla turystów o różnych zamiłowaniach i poziomach umiejętności. Wokół Willingen różnica poziomów jest znaczna - 1 555 m w górę i później 1 526 metrów w dół. Okolice to także urocze wioski, gdzie klimat jest iście magiczny. Skorzystać możemy także z kolejki linowej Ettelsberg czy podziwiać widoki z darmowej wieży widokowej, która jest lubą regionu - Willinger Hochheideturm. 

Kolejnym atrakcyjnym regionem jest Pfälzer Weinsteig, który słynie z winnic i pięknych widoków. Położona na południowym zachodzie Niemiec historyczna kraina Palatynat należy do jednego z największych obszarów leśnych w kraju. Nie brakuje tu więc ciekawych szlaków i tras. Za najciekawszą i najpopularniejszą uważa się Weinsteig, która liczy sobie 170 kilometrów długości i dzieli się aż na jedenaście etapów, prowadząc przez Bockenhein, Bad Dürkheim, Neustadt, Burrweiler, Dernbach, Klingenmünster, Bad Bergzabern aż do Schweigen-Rechtenbach.

Zobacz wideo Himalaizm marzeniem dla bogatych? Sprawdzamy, ile to kosztuje!

Atrakcyjne trasy w Niemczech - te regiony uchodzą za najpiękniejsze 

O atrakcyjności regionów świadczy także łatwość komunikacji z różnych części kraju. Pomocne okazują się także liczne aplikacje, nowoczesne mapy i sprytne nawigacje GPS. Regionem, który warto odwiedzić jest W zachodnia i środkowa część Niemiec.  Znajdziesz tam pagórkowate, zalesione szlaki, z bardziej górzystymi trasami w Schwarzwaldzie, Allgäu i Bawarii. To także mekka dobrej, lokalnej kuchni oraz piwa. 

Miejscem wartym odwiedzin jest z pewnością Park narodowy Hainich w Turyngii - nazywany puszczą w sercu Niemiec. Region szczególnie atrakcyjny wydaje się w jesień, ponieważ kolory drzew tworzą niesamowite obrazy. Warto wspomnieć, że Park narodowy Hainich ze swoimi wiekowymi lasami bukowymi od pięciu lat znajduje się na liście dziedzictwa przyrodniczego UNESCO. Szczególnie polecana jest trasa szlakiem koron drzew Baumkronenpfad na wysokości 44 metrów, skąd rozpościera się niesamowity widok na góry Harz oraz Las Turyński. 

Długim i atrakcyjnym szlakiem liczącym blisko 226 kilometrów jest Las Teutoburski. Trasa biegnie przez dwa grzbiety górskie, które tworzą tzw. Hermannshöhen. To właśnie tutejsze odcinki od lat zdobywają wyróżnienia na liście "Top Trails of Germany". Podziwiać tu możemy liczne zamki i pałace, klasztory, spektakularne formacje skalne i lasy. Najniższy punkt szlaku znajduje się na wysokości 32, a najwyższy 468 m n.p.m.

Więcej o: