Gdzie w góry z dzieckiem? Trzy miejsca w Tatrach, w których nie będziecie się nudzić

Aktywny wypoczynek to chętnie wybierana forma spędzania czasu wakacji. Jedną z nich są górskie wycieczki, które warto zaplanować z całą rodziną. W Tatry z dzieckiem - jest to możliwe jednak warto się do tego odpowiednio przygotować i szczegółowo zaplanować cel podróży. Przedstawiamy zatem listę ciekawych miejsc, które spełnią oczekiwania oraz zapewnią komfort pociech i rodziców.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rodzinny wyjazd w góry to ciekawa forma aktywności i spędzenia wspólnego czasu. Chociaż wędrówka po Tatrach z pociechą może wydawać się odważnym planem, tak dobry plan i dobór trasy okaże się strzałem w dziesiątkę. Wybierając dogodne szlaki, zapewnimy rozrywkę sobie i najmłodszym. Gdzie zatem wybrać się w Tatry z dzieckiem? 

Wyjazd w Tatry z dzieckiem - które trasy wybrać? 

Wyjazd w Tatry z dzieckiem nie koniecznie musi wiązać się ze zdobywaniem najwyższych szczytów czy pokonywaniem ekstremalnych tras - chociaż także może. Rodzinny wyjazd warto wcześniej zaplanować, a trasę dopasować do naszych możliwości. Górskie wędrówki mogą okazać się przyjemną aktywnością dla najmłodszych, ale i nieco starszych dzieci, a malownicze miejsca pomogą zarazić górską pasją. Tatrzańskie szlaki, doliny, jaskinie czy jeziora to przepiękne miejsca, które szczególnie warto odwiedzić u schyłku lata jak i wczesną jesienią. 

Na początek proponujemy wycieczkę do Doliny Strążyskiej, która jest idealnym miejscem na rozpoczęcie górskiej przygody. Trasa liczy zaledwie 2 km w jedną stronę, jednocześnie jest bardzo atrakcyjna i urozmaicona - dosłownie na wyciągniecie ręki mamy zaserwowany widok na tatrzański Giewont, a po obu stronach drogi piękne skaliste turnie. Przystanek można zaplanować już na Polanie Strążyskiej, gdzie można wstąpić do klimatycznego bufetu. Trasę zakończymy przy pięknym wodospadzie Siklawica - z polany dojdziemy do niego w 10 minut. Odciek gwarantuje swobodny, niewymagający spacer oraz ogrom malowniczych widoków i doznań. Warto jednak pamiętać, że miejsce w szczycie sezonu potrafi być zatłoczone. Z Doliny Strążyskiej prowadzą szlaki na Sarnią Skałkę, do Doliny Małej Łąki i na Giewont.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Tatry z dzieckiem - Rusinowa Polana i Dolina Droga pod Reglami

Kolejnym miejscem odpowiednim na wędrówkę z dzieckiem jest spacer po Rusinowej Polanie. Miejsce, z którego rozpościera się widok na przepiękną panoramę Tatr, Sanktuarium na Wiktorówkach z cudownym źródełkiem, wypas owiec na polanie i bacówka z oscypkami oraz malownicze widoki z Gęsiej Szyi. Flagowa widokówka Tatr to łatwy cel dla rodzin z dziećmi, a także najmłodszych w wózkach. Z Rusinowej Polany jak na dłoni zobaczymy przepiękną panoramę Tatr Wysokich, m.in. Lodowy szczyt, Baranie Rogi, Gerlach, Rysy. Trasa nie jest wymagająca, trzeba tylko zachować ostrożność na szczytowych Waksmundzkich Skałkach, które bywają trochę śliskie. Warto wspomnieć jeszcze o jednym wyjątkowym miejscu - Sanktuarium Matki Bożej Jaworzyńskiej na Wiktorówkach. Znajduje się ono przy szlaku z Zazadniej na Rusinową Polanę.

Droga pod Reglami to kolejne miejsce polecane turystom z dziećmi. To ciekawy szlak, który biegnąc na linii wschód-zachód, łączy wyloty kilku dolin od Kuźnic do Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej. Ścieżka jest  szeroka i wygodna, ale też nierówna i wyboista, dlatego z miejskiej spacerówki trzeba będzie zrezygnować i zamienić ją np. na nosidło. Zaletą tego szlaku jest dostępność o każdej porze roku oraz piękne widoki na południowe zbocza Pasma Spisko-Gubałowskiego, z łatwą do zlokalizowania Gubałówką. Rozpoczyna się w Zakopanem przy przystanku Murowanica w drodze do Kuźnic, a kończy w Kirach, przy wejściu do Doliny Kościeliskiej. 

Więcej o: