Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Doskonałe regiony na jesienny wyjazd na urlop bez tłumów

Wakacje powoli dobiegają końca, upały odpuszczają, a jesienna aura zbliża się wielkimi krokami. Wrzesień to idealny moment na odwiedzenie ciekawych i atrakcyjnych zakątków. Najpiękniejsze miejsca w Polsce - przepis na jesienny wyjazd bez tłumów i kolejek. W tych miejscach niemal każdy się zakocha!

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jesień zbliża się wielkimi krokami, a sezon wakacyjny dobiega końca. Chłodniejsze tygodnie to dobry moment na zorganizowanie wycieczek i wyjazdów w gronie najbliższych. Malowniczych, urokliwych i ciekawych miejsc nie brakuje. Podpowiadamy gdzie się kierować i które atrakcje warto wziąć pod uwagę. 

Najpiękniejsze miejsca w Polsce - jesienny wypoczynek

Niższa temperatura, brak kolejek i tłumów oraz niższe ceny to zaledwie garstka zalet, które wiążą się z wypoczynkiem i rekreacją poza sezonem wakacyjnym. Jesień ma także wiele innych zalet - aura jest znacznie bardziej sprzyjająca zwiedzaniu i innym aktywnościom, klimat jest niepowtarzalny, a barwy w przyrodzie urzekają. 

Jedną z ciekawszych form wypoczynku w jesień jest odwiedzanie i eksplorowanie górskich zakątków i szlaków, które o tej porze roku są znacznie mniej zatłoczone. To dobry moment, żeby odwiedzić Tatry, Gorce, Góry Stołowe czy Bieszczady. Zbocza, lasy i pagórki zamieniają się wówczas w barwne krajobrazy, które zadowolą nie tylko fanów fotografii, ale także wszystkich estetów. Aktywność w górach będzie także znacznie przyjemniejsza i łatwiejsza ze względu na brak upału.

W okresie jesiennym szczególnie polecamy wybrać się w:

  • Błędne Skały znajdujące się w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych,
  • Rezerwat Prządki, 
  • Pieniny - Wysoka, 
  • Pieniny - Trzy Korony,
  • Tatry - Dolina Chochołowska, 
  • Beskid Sądecki - Chatka pod Niemcową i Wielki Rogacz. 
Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Jesienny wypoczynek w malowniczych miejscowościach

Jesień to także okres wyjątkowo romantyczny, malowniczy, spokojny i melancholijny. Wyjątkową aurę odczujemy szczególnie w niektórych miejscowościach, które w tym okresie stają się najciekawsze i warte odwiedzenia. Jedną z artystycznych pereł małopolski jest miejscowość Lanckorona, położona zaledwie 35 km pod Krakowem. Drewniana zabudowa z XIX wieku, wąskie uliczki i bliskość natury zostały docenione przez wielu artystów, którzy licznie tu przybywali. W okolicy panuje wyjątkowa atmosfera, a znajdziemy tu także wiele atrakcji m.in. Górę Lanckorońską, skanseny, muzea, urocze kawiarnie i restaurację oraz widoki na Tatry i Babią Górę. 

Na liście urokliwych miast, które warto odwiedzić jesienią, nie mogło zabraknąć także Kazimierza Dolnego. Miasto kusi barwną historią, atrakcjami i wyjątkowym klimatem. Artystyczna atmosfera, przepiękna lokalizacja i niezastąpiony klimat sprowadza w region wielu turystów zwłaszcza jesienią. To doskonała okazja na wyjazd we dwoje, wspólne zwiedzanie, odkrywanie tajemniczych zakątków oraz spróbowanie lokalnych przysmaków. 

Więcej o: