Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Przepis na jesienny wyjazd bez tłumów

Jesień powoli odkrywa przed nami swoje uroki, a chłodniejsze miesiące zachęcają nas do weekendowych wyjazdów z całą rodziną. Gdzie się kierować? W tych miejscach można się zakochać.

Wiele osób, uważa, że jesień to magiczna pora roku. I choć zwykle okres wakacji kojarzy nam się z zapierającymi dech w piersiach widokami, chłodniejsza pora roku zdobywa serca wszystkich estetów. Ciężko jest ująć, jak wielki potencjał kryją sobie przedzimowe miesiące, gdy natura przechodzi na chwilową emeryturę, zatapiając nas w blasku przemijania i nostalgii. Ten czas powinniśmy wykorzystać na obejrzenie świata na nowo. Spojrzenie na góry, morze i miasta z zupełnie nowej perspektywy, okiem pełnym gotowości na kolorowe liście i delikatne muśnięcia deszczem. Które miejsca w Polsce zasługują na szczególną uwagę weekendowych wyjazdów?

Zobacz wideo Czas na urlop! Jak zabezpieczyć na ten czas swoje rośliny? Jak się spakować? Jak przechowywać pieniądze?

Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Zagub się w skalnym labiryncie Gór Stołowych

Błędne Skały znajdują się w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. Wiele osób uważa, że w tych górach można poczuć się jak w prawdziwym labiryncie, szukając wyjścia w towarzystwie przepięknych krajobrazów. Obejmuje grzbiet Skalniaka, który powstał na wskutek działań wody i wiatru. Bloki skalne tworzą tam kilkusetmetrową podróż, zachwycającą turystów na każdym etapie. Znajdziemy tam także punkt widokowy, z którego możemy podziwiać Szczeliniec Wielki, czyli najwyższy szczyt Gór Stołowych. Obcowanie z naturą wydaje się być tutaj zupełnie nowym doświadczeniem, pełnym niespodzianek i niezwykłych przygód.

 

Najpiękniejsze miejsca w Polsce. „Perła Południa", czyli Rezerwat Prządki

Rezerwat Prządki znajduje się pomiędzy Krosem a Rzeszowem i obejmuje grupę ostańców skalnych wysokości sięgającej nawet 20 metrów. Z tym miejscem wiąże się pewna legenda, mówiąca o nieposłusznych dziewczynach zamienionych w kamień, dlatego każda skała posiada swoje imię. Nieopodal znajdują się ruiny Zamku w Odrzykoniu, które swoją drogą możemy podziwiać w filmie Andrzeja Wajdy „Zemsta". Sam plac jest także idealnym punktem widokowym, który pozwoli wam na napawanie się przepięknymi widokami zieleni.

 

Najpiękniejsze miejsca w Polsce. Kolorowe Jeziorka na Dolnym Śląsku

Wiele osób uważa, że Kolorowe Jeziorka są najbardziej niesamowitym miejscem w Polsce. Znajdują się w Rudawach Janowickich, u podnóża Wielkiej Kopy. Obejmują cztery stawy, które powstały w nieczynnych wyrobiskach kopalnianych. Każdy z nich posiada inny kolor, w zależności od dominujących materiałów. Zabarwienia skupiają się na trzech odcieniach: lazuru, purpury, żółci oraz zieleni. Nie wszystkie jednak są stałymi bywalcami, żółć i zieleń pojawiają się okresowo. Jesień to ostatnia szansa na skorzystanie z darów natury. Zimą wycieczki do Kolorowych Jeziorek są raczej odradzane, ze względu na mróz i śnieg, które tuszują zabarwienia.

 
Więcej o: