Planujesz weekend w Górach Stołowych? Sprawdź najlepsze atrakcje. Przedstawiamy cztery propozycje

Kochasz góry i szukasz miejsca, które warto zobaczyć? Góry Stołowe są miejscem nie tylko bogatym w przecudne widoki, ale także oferującym inne ciekawe atrakcje. Gdzie się wybrać i co robić będąc w tej okolicy?
Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Góry Stołowe to jedno z najciekawszych pasm górskich, nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Są rzadkim przykładem gór, które powstały inaczej niż przez fałdowanie. Wypiętrzone przed 30 milionami lat są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych.

Planujesz weekend w Górach Stołowych?

Wybierając się w te strony, warto zaplanować czas tak, aby odpocząć w ulubiony przez siebie sposób. Z pewnością to, co odróżnia dolnośląskie góry, od Tatr, to nie tylko ukształtowanie terenu, ale także brak alejek ze straganami w okolicy. Jednym słowem, można się tu wyciszyć i poczuć bliskość z naturą. A klimat jest bardzo tajemniczy i przyciągający.

Góry Stołowe - najlepsze atrakcje

  • Błędne skały - to, prawdziwy skalny labirynt pełen punktów widokowych z pięknymi panoramami, ale także wąskich szczelin, przez które przedostają się zwiedzający w swojej wędrówce. Aby się tam dostać, najkorzystniej jest zmierzać Szosą Stu Zakrętów na trasie Kudowa Zdrój - Karłów. Mniej więcej w połowie drogi docieramy do Polany Imka. To tutaj zaczyna się jednokierunkowa droga na Błędne Skały, do których możemy dotrzeć samochodem. Po dotarciu auto należy zostawić na jednym z parkingów i wyruszyć pieszo na szlak.

    Ten spacer jest bardzo ciekawy i urozmaicony. Cały czas towarzyszą nam skalne schodki, czy drewniane kładki. Niektóre z nich mają nawet swoje nazwy. Kurza Stopka, Skalne Siodło, Labirynt, Tunel, czy Wielka Sala.

  • Szczeliniec Wielki - to najwyższy szczyt w okolicy, ma 919 m.n.p.m. Choć ta góra jest dość stroma, to wspinaczka należy do przyjemnych. Trasa nie wymaga większego wysiłku fizycznego i można dotrzeć na szczyt już w około 20 minut.

    Wędrówka odbywa się po niskich, kamiennych schodkach, co znacznie ułatwia spacer. Po dotarciu na miejsce spotkamy schronisko zbudowane niemalże na samej krawędzi urwiska. Mijając je, możemy skręcić w prawo, udając się w kolejną podróż, gdzie rozpoczyna się inny labirynt skalny.
  • Park rozrywki- jeżeli wybieramy się z dziećmi lub sami lubimy aktywność fizyczną, najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z parku rozrywki. Miejsce to oferuje atrakcje dla każdego, począwszy od maluchów, a skończywszy na dorosłym. Znajdziemy zjeżdżalnię, strzelnicę paintball, trampoliny, park linowy i wiele innych form zabawy na świeżym powietrzu. 
  • Muzeum zabawek w Kudawie - Zdroju - to powrót do wspomnień z dzieciństwa. Znajduje się tam wystawa zabawek z czasów PRL-u oraz różnego typu eksponaty, np. Miś Koralgol znany z dawnej wieczorynki. Warto zaznaczyć ten punkt na mapie w trakcie planowania wyjazdu w Góry Stołowe.

Zobacz też: Pogoda na Kaszubach. Należy się spodziewać aury bardzo sprzyjającej nadmorskiemu wypoczynkowi

***

Podroze.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: