Spływ Dunajcem w Zakopanem. Najlepszy pomysł na niezapomniany weekend we dwoje [Gdzie jechać, cena]

Choć wakacje dobiegają końca, to jednak słoneczna aura zachęca do spędzania czasu poza miastem. Jeśli nie macie jeszcze planów na nadchodzący weekend, warto rozważyć spontaniczny wyjazd w góry. Spływ Dunajcem w Zakopanem, zagwarantuje wszystkim niezapomniane wrażenia.
Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Ostatni weekend sierpnia zapowiada się słonecznie i choć w niedzielę mają pojawić się pierwsze, lekkie ochłodzenia to nie będą one znaczne. Taka aura sprzyja wędrówkom i wypadom na łono natury. Dlatego spływ Dunajcem w Zakopanem może być idealną atrakcją w czasie planowanego odpoczynku. 

Spływ Dunajcem w Zakopanem, dlaczego warto?

Część z nas z pewnością korzystała już z tej atrakcji, a pozostali albo rozważali taką możliwość, albo zastanawiają się, czy i dlaczego warto. Podążamy z pomocą. Otóż spływ Dunajcem w Zakopanem to przede wszystkim wielowiekowa tradycja kultywowana przez lokalnych górali. Kiedy siadamy na drewnianej tratwie, a wokół nas jest tafla wody, flisacy zaczynają opowiadać legendy i podają fakty związane z Pieninami.

Kiedy tak płyniemy wartkim strumieniem, dookoła rozpościera się widok piętrzących się gór, który zapiera dech w piersi. My nie robimy zupełnie nic poza siedzeniem, podziwianiem i delektowaniem się promieniami słońca oraz powiewem świeżego górskiego powietrza. To idealny pomysł na wspólną randkę spędzoną w nietypowy sposób.

Możemy znaleźć wiele ofert, lecz ceny są mocno zbliżone. Osoba dorosła zapłaci około 140 zł, natomiast dziecko do 10 roku życia 120 zł. Urokliwa okolica pozwala nam także zwiedzić zamek z Niedzicy, czy Park Miniatur. A miłośnicy oscypków i żyntycy zaopatrzą się w te lokalne specjały w tradycyjnej bacówce, która znajduje się przy zaporze nad Zalewem Czorsztyńskim.

 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Spływ Dunajcem w Zakopanem we wrześniu, czy to możliwe?

Pomimo upływu lat turyści chętnie korzystają z tej atrakcji, która dostępna jest także jesienią. Choć sezon letni kończy się wraz z ostatnim dniem sierpnia, to jednak flisacy oferują swoje usługi nieco dłużej. Wiele zależy od warunków pogodowych i temperatury. Pamiętajmy, że złota polska jesień najpiękniej prezentuje się w swojej krasie właśnie w Pieninach. Kolorowe drzewa skąpane w słońcu i odbijające się w tafli wody, to niesamowity widok.

Jeśli mamy ochotę udać się na spływ Dunajcem w Zakopanem wczesną jesienią, wystarczy, że wcześniej skontaktujemy się z jedną z firm oferujących tego typu atrakcje, aby upewnić się, że mamy szansę zrealizować nasze plany.

 
Więcej o: