Gdzie na weekend w Polsce - trzy malownicze miasta, które warto odwiedzić. Tam odpoczniesz od zgiełku

Jesteś przemęczony pracą i jedyne, o czym marzysz, to urlop z bliskimi? Czasem wystarczy nawet krótki wypad poza miasto, by naładować baterie przed nadchodzącym tygodniem. W Polsce znajdziecie wiele miejsc, które wam to umożliwią. Gdzie na weekend w Polsce? Podpowiadamy.

Choć wielu z nas marzy o zagranicznych podróżach, to nie można zapominać, że Polska również kryje w sobie malownicze miejsca. Odkrywając zakamarki w kraju, możemy natknąć się na wyjątkowe pejzaże, ciekawe zabytki i związane z nimi historie. Przedstawiamy wam dzisiaj trzy propozycje kierunków, w które warto wybrać się na weekend. 

Zobacz wideo Wyjedź poza Zakopane. Przystań w Czorsztynie, panorama Czorsztyna i Niedzicy, Osada w Kluszkowcach

Gdzie na weekend w Polsce? Opanuj Gniew 

Jednym z mniej znanych, choć niewątpliwie wartych uwagi miejsc jest niewielkie miasto w województwie pomorskim. Gniew to idealna propozycja na krótki weekendowy weekend. Czeka tu na was piękny rynek, średniowieczny układ ulic i ciekawe zabytki. Najpopularniejszym jest zbudowany przez zakon krzyżacki zamek, który zachwyca charakterystycznymi czterema wieżami. Obecnie często odbywają się tu imprezy historyczne, a w środku... mieści się również luksusowy hotel

Skosztuj pierników w Toruniu

Jeżeli marzy wam się krótka, ale interesująca wycieczka na weekend w miejskim stylu - Toruń będzie idealnym rozwiązaniem. Miejscowość oferuje wiele atrakcji zarówno dla starszych, jak i młodszych podróżujących. W związku z tym coś dla siebie znajdą tu rodziny z dziećmi, pary, a także szukające rozrywki grupy znajomych. Zobaczycie tu urokliwe stare miasto, rynek i wiele symboli związanych z Mikołajem Kopernikiem - w końcu był to najwybitniejszy i najsłynniejszy mieszkaniec Torunia. Na miejscu warto wybrać się do planetarium czy do Muzeum Toruńskiego Piernika. Nie tylko poznacie w nim historię wypieku pierników, ale i będziecie mogli spróbować własnych sił podczas warsztatów. 

Mazurskie krajobrazy - Reszel

Doskonały na weekendowy urlop jest również Reszel. Ta zlokalizowana w województwie warmińsko-mazurskim miejscowość będzie idealnym rozwiązaniem dla osób szukających spokoju. Czekają tu na was wyciszające tereny zielone, dobrze zachowane zabytki i średniowieczna zabudowa. Miłośnicy historii mogą wybrać się do klimatycznego starego zamku, którego gotyckie wnętrza i tajemnicza atmosfera sprawią, że poczujecie się jak w XIV wieku. Warto też przespacerować się gotyckim mostem, pod którym przepływa rzeka Sajna czy Zieloną Doliną, czyli klimatycznym parkiem. 

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: