Wybierasz się nad Morskie Oko? TPN wprowadza ułatwienie dla turystów. Koniec ze sznurami samochodów?

Tatrzański Park Narodowy wprowadził kolejne ułatwienie dla turystów wybierających się nad Morskie Oko. Bilety na busa z Zakopanego na Palenicę Białczańską, będzie można od teraz kupić przez Internet.

Więcej wiadomości z Polski i ze świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Turyści wybierający się nad Morskie Oko przed podróżą mogą zakupić e-bilety na przejazd busami z Zakopanego na Palenicę Białczańską, gdzie zaczyna się szlak do nad słynny tatrzański staw. Wcześniej takie rozwiązanie wprowadzono już na kasach wstępu do rezerwatu.

Nad Morskie Oko z e-biletem. TPN wprowadza udogodnienie dla turystów

Bilety na busa można zakupić poprzez stronę parku. Upoważnia on do przejazdu o wybranej godzinie z dowolnego przystanku na trasie Zakopane - Palenica Białczańska. Miejsca siedzące są jednak gwarantowane tylko dla wsiadających na początkowym przystanku, na tymczasowym dworcu autobusowym w Zakopanem. Turyści dosiadający się na kolejnych przystankach, czyli na ul. Zamoyskiego, Cyrhli, Zazadniej, czy na Wierchu Porońca mają gwarancję, że wsiądą do busa, jednak nie dostają gwarancji wolnego miejsca do siedzenia.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Turyści za przejazd busem na początek szlaku do Morskiego Oka muszą zapłacić 15 zł, czyli dokładnie tyle samo, ile zapłaciliby za podróż z innymi przewoźnikami kursującymi na tej samej trasie. Warto jednak dodać, że cena ta jest stała niezależnie od tego, czy wsiądzie się na dworcu autobusowym w Zakopanem, czy na Wierchu Porońca.

Wprowadziliśmy tę usługę na razie w formie testów. Podpisaliśmy umowę z prywatnym przewoźnikiem, który realizuje te kursy. Już wielu turystów skorzystało z tego transportu. Zbieramy od nich opinie jak to funkcjonuje, co można jeszcze poprawić. Po fazie testów zdecydujemy, czy taka usługa ma sens i czy pozostanie na dużej

- mówi Gazecie Krakowskiej Paulina Kołodziejska z Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Więcej o: