Miejsca na piknik w Szczecinie - 5 miejsc bliżej natury. Jezioro Szmaragdowe na czele rankingu

Interesują cię najlepsze miejsca na piknik w Szczecinie? Kontakt z przyrodą ma pozytywny wpływ na nasze siły witalne, ilość energii oraz odporność. Lato sprzyja regeneracji duszy i ciała pod chmurką, sprawdź z nami ranking miejsc na piknik w Szczecinie i już teraz naładują baterie przed zimą.

Gdzie jechać na piknik w Szczecinie - zielone miasto 

Szczecin nazywany jest ogrodem pływającym na wodzie, wszystko za sprawą dużej ilości terenów zielonych oraz prawdziwych perełek przyrodniczych na tle niebieskiej panoramy jezior. Gdzie wybrać się na piknik w Szczecinie? Sprawdź z nami przewodnik po prawdziwych miejskich oazach. 

Samochód wpadł do Odry przy zjeździe z Trasy ZamkowejSamochód wpadł do Odry przy zjeździe z Trasy Zamkowej Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Spokojne miejsca na piknik w Szczecinie - Jezioro Głębokie 

Jezioro Głębokie mieści się na terenie Puszczy Wkrzańskiej u podnóża Wzgórz Warszewskich. Podczas wędrówki dookoła jeziora można odpocząć na drewnianych ławkach lub zorganizować rodzinny piknik przy palenisku. Jeśli chodzi o najlepsze spokojne miejsca na piknik w Szczecinie ten 6-kilometrowy szlak to prawdziwy raj dla miłośników spacerów i wypoczynku na łonie natury. Po skończonej trasie można odpocząć na południowym brzegu jeziora na plaży przy strzeżonym kąpielisku. 

Jezioro Głębokie w SzczecinieJezioro Głębokie w Szczecinie Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Ranking miejsc na piknik w Szczecinie - Jezioro Szmaragdowe

Prawdziwy miejski azyl w przepięknych okolicznościach przyrody, która dodatkowo odbija się w tafli jeziora. Ranking miejsc na piknik w Szczecinie zdecydowanie ma swojego faworyta. Jezioro Szmaragdowe jest jedną z lepszych lokalizacji. Niezwykły kolor wody to zasługa dawnej kopalni kredy i margla, legenda głosi, że miejsce to zostało zalane przez złośliwego ducha, który nie mógł pogodzić się z faktem, że jego skarb został odkryty. Warto wspomnieć o nietypowym ukształtowaniu terenu. Idealne miejsce na piknik znajduje się na polanie Widok, skąd można podziwiać panoramę Szczecina

Jezioro Głębokie w SzczecinieFot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Lista miejsc na piknik w Szczecinie - Syrenie Stawy

Kompleks malowniczych jezior położonych w Dolinie Niemierzyńskiej, do którego prowadzą cztery bramy. Na miłośników pikników czekają tu altany i zadaszone wiaty oraz pomosty, z których można obserwować jeziora. Prawdziwą gratką jest Modrzewiowy Dwór w otoczeniu kilku budynków gospodarczych. Lista miejsc na piknik w Szczecinie nie mogłaby powstać bez terenu, nad którym unosi się syreni śpiew. 

Jezioro Głębokie w SzczecinieFot. Krzysztof Hadrian / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz wideo "Gdyby nie podwójne łóżko, nie zaszłabym w ciążę", czyli najbardziej absurdalne skargi turystów na biura podróży

Miejsca na piknik w Szczecinie - Park Majowe

Stosunkowo nowa propozycja z dużą ilością zasadzonych drzew. Park Majowe to ciekawe miejsce z całą gamą rozrywek. Znajdziemy tu zewnętrzną siłownię, plac zabaw, wiaty w razie niepogody oraz skate park. 

Park na osiedlu MajowymPark na osiedlu Majowym KRZYSZTOF HADRIAN

Gdzie wybrać się na piknik w Szczecinie - Park Kasprowicza

Zespół przyrodniczo-krajobrazowy z rzadkimi gatunkami drzew. Można tu pospacerować wśród serbskich świerków, czy chińskich topoli. Na terenie parku znajduje się amfiteatr, liczne place zabaw, a nawet psia polana dla właścicieli czworonogów. 

Teatr Letni w SzczecinieTeatr Letni w Szczecinie Fot. Cezary Aszkiełowicz / Agencja Wyborcza.pl

Zobacz też: Najstarsze drzewa w Polsce. Pierwsze miejsce w rankingu zajmuje 1272-letni cis

Więcej o: