Nowe trasy Wizz Air z polskich lotnisk. Oprócz europejskich miast nie zabraknie odległych kierunków

W ostatnim czasie lotnicze informacje zazwyczaj przybierają negatywne brzmienie, jednak Wizz Air postanowił zaskoczyć podróżujących z polski i ogłosić aż cztery kolejne połączenia. Na liście nowych kierunków nie zabraknie uroczych europejskich zakątków, jak i bardziej odległych i egzotycznych. Bilety są już w sprzedaży, jednak terminy są na ten moment odległe.

Więcej ciekawych informacji najdziesz na stronie Gazeta.pl

Węgierska linia ogłosiła kilka nowych kierunków z Polski. W rozkładach pojawiły się już trasy z Lotniska Chopina do Bilbao, Wenecji Walencji i Akaby. Przewoźnik najprawdopodobniej ukaże jeszcze kolejną siatkę połączeń. Sprawdzamy ceny biletów i najbliższe terminy. 

Wizz Air otwiera nowe kierunki z Polski 

Ostatnie miesiące na lotniskach to prawdziwy chaos i zarówno dla pasażerów jak i dla linii lotniczych. Pomimo strajków i wszelakich uniedogodnień linie Wizz Air dzielnie sprostają wyzwaniom i otwierają nową siatkę połączeń z polskiego lotniska. Po odwołaniu przez linie połączenia do Sri Lanki, w jej miejsce szybko pojawiły się loty na Malediwy i do Kuwejtu. Fani Portugalii i rajskich wysp mogą także od niedawna podróżować bezpośrednio na Maderę. Więcej szczegółów znajdziesz w naszym artykule: Wizz Air się rozkręca - Polacy będą mieli nowy kierunek lotów. Startują rejsy na portugalską wyspę

Nowe połączenia będą realizowane z lotniska Chopina w Warszawie. Na liście znajdziemy cztery atrakcyjne kierunki - Bilbao, Walencję w Hiszpanii, lotnisko Marco Polo w Wenecji, a także egzotyczne miasto w Jordanii - Akabę. To właśnie ostatnia opcja spośród wymienionych wydaje się najciekawsza i jednocześnie stanowi ciekawą alternatywę dla lotów do Ammanu dostępnych w siatce połączeń Ryanaira.

Zobacz wideo Kunz: Chęć podróżowania jest tak duża, że naprawdę duże lotniska korkują się

Nowa siatka połączeń w Wizz Air

Pierwsze loty do Jordanii zaplanowane są na grudzień - inauguracyjne połączenie zaplanowano na 13 grudnia, ceny biletów zaczynają się od 239 zł w jedną stronę. Lot trwa około cztery godziny, a rejsy organizowane będą dwa razy w tygodniu - ww wtorki i soboty. Bliższe kierunki to popularne europejskie miasta. Wenecję, która słynie z klimatycznych kanałów, możemy odwiedzić z Wizz Air już od 14 grudnia za około 189 zł. Loty zaplanowano także na dwa dni w tygodniu - środę i niedzielę.

Z kolei do hiszpańskiej Walencji polecimy w poniedziałki i piątki. Pierwszy lot zaplanowano na 12 grudnia, a cena biletów zaczynają się od 239 zł. Wielbicieli kraju może skusić także podróż do Bilbao, jednak będzie to możliwe dopiero od 28 marca 2023 roku. 

Więcej o: