Wizz Air się rozkręca - Polacy będą mieli nowy kierunek lotów. Startują rejsy na portugalską wyspę

Wizz Air rozkręca swoją działalność w Polsce - właśnie powstaje nowy kierunek podróży. Gdzie będzie można polecieć z Polski? Na portugalską wyspę wiecznej wiosny, czyli na Maderę. Zainteresowani? Zapoznajcie się ze szczegółami.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Tanie linie lotnicze Wizz Air postanowiły zainwestować w podróże z Polski. W tym celu uruchamiają loty na portugalską wyspę "wiecznej wiosny" - Maderę. Nowy kierunek rejsów będzie dostępny dla Polaków już tej jesieni, a dokładniej 30 października 2022 roku. Zobaczcie, co powinniście wiedzieć o nowej destynacji.

Wizz Air uruchamia loty bezpośrednio z Polski na Maderę. Będą dostępne od 30 października 2022

Linie lotnicze Wizz Air uruchomią loty z Polski na Maderę 30 października 2022 roku. Ściślej rzecz biorąc, będzie można polecieć do stolicy portugalskiej wyspy, Funchal z polskiego lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy na Maderę będą odbywały się dwa razy w tygodniu - w niedzielę i środę. Sama podróż będzie trwała pięć i pół godziny, a bilety można zarezerwować u przewoźnika już teraz. 

Należy pamiętać, że rejsy na Funchal są od jakiegoś czasu dostępne z lotniska w Katowicach. Loty są realizowane we wtorki i soboty, a podróż trwa około pięciu godzin i kwadrans.

Działania Wizz Air są wyjątkowe o tyle, że wiele linii lotniczych boryka się z problemami w postaci za małej liczby personelu w stosunku do potrzeb. Z tego powodu wielu przewoźników ogranicza liczbę lotów, a wiele rejsów jest opóźnionych bądź odwoływanych. Jednak węgierskie linie lotnicze robią coś przeciwnego - uruchamiają kolejne loty, zamiast je odwoływać. To dobra wiadomość dla miłośników podróżowania samolotem, zwłaszcza na egzotycznych kierunkach.

Więcej o: