Wizz Air się rozkręca - Polacy będą mieli nowy kierunek lotów. Startują rejsy na portugalską wyspę

Wizz Air rozkręca swoją działalność w Polsce - właśnie powstaje nowy kierunek podróży. Gdzie będzie można polecieć z Polski? Na portugalską wyspę wiecznej wiosny, czyli na Maderę. Zainteresowani? Zapoznajcie się ze szczegółami.

Więcej ciekawych artykułów o podróżach znajdziecie na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Tanie linie lotnicze Wizz Air postanowiły zainwestować w podróże z Polski. W tym celu uruchamiają loty na portugalską wyspę "wiecznej wiosny" - Maderę. Nowy kierunek rejsów będzie dostępny dla Polaków już tej jesieni, a dokładniej 30 października 2022 roku. Zobaczcie, co powinniście wiedzieć o nowej destynacji.

Madera (zdjęcie ilustracyjne) Madera - wakacje 2022. Najlepsze atrakcje na Wyspie Wiecznej Wiosny

Wizz Air uruchamia loty bezpośrednio z Polski na Maderę. Będą dostępne od 30 października 2022

Linie lotnicze Wizz Air uruchomią loty z Polski na Maderę 30 października 2022 roku. Ściślej rzecz biorąc, będzie można polecieć do stolicy portugalskiej wyspy, Funchal z polskiego lotniska Chopina w Warszawie. Rejsy na Maderę będą odbywały się dwa razy w tygodniu - w niedzielę i środę. Sama podróż będzie trwała pięć i pół godziny, a bilety można zarezerwować u przewoźnika już teraz. 

Należy pamiętać, że rejsy na Funchal są od jakiegoś czasu dostępne z lotniska w Katowicach. Loty są realizowane we wtorki i soboty, a podróż trwa około pięciu godzin i kwadrans.

Działania Wizz Air są wyjątkowe o tyle, że wiele linii lotniczych boryka się z problemami w postaci za małej liczby personelu w stosunku do potrzeb. Z tego powodu wielu przewoźników ogranicza liczbę lotów, a wiele rejsów jest opóźnionych bądź odwoływanych. Jednak węgierskie linie lotnicze robią coś przeciwnego - uruchamiają kolejne loty, zamiast je odwoływać. To dobra wiadomość dla miłośników podróżowania samolotem, zwłaszcza na egzotycznych kierunkach.

Samolot WizzAir Wizz Air zaprasza obywateli Ukrainy na rekrutację. Planuje zatrudnić 100 osób

Więcej o: