Jak zaoszczędzić na wakacjach? Sprawdź, proste sposoby, dzięki którym wydasz nawet 2 tys. zł mniej!

Ceny tegorocznych wakacji są bardzo wysokie - nawet o 25 proc. droższe niż w ubiegłym roku. Jest jednak kilka metod, które pozwolą nam zaoszczędzić znaczną sumę. Sprawdź najlepsze triki, które ograniczą wydanie całego budżetu.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Eksperci alarmują - tegoroczne wakacje będą wyjątkowo drogie. Ceny rosną cały czas - jest drogo, a będzie jeszcze drożej. To jednak nie zniechęca Polaków do organizowania wyjazdów za granicę. Biura podróży przeżywają prawdziwe oblężenie, a bilety lotnicze w sezonie szybko się wyprzedają. 

Wakacje 2022 r. - proste sposoby na zaoszczędzenie 

Pomimo rekordowych cen zainteresowanie urlopowymi wyjazdami nie maleje. Warto jednak zwrócić uwagę na metody, które mogą pomóc w zaoszczędzeniu. Jednym ze sposobów jest zorganizowanie lotu na wakacje z innego, większego europejskiego lotniska. Zagraniczne oferty często są dużo tańsze, a dojazd w dane miejsce potrafi być nadal bardziej opłacalny niż wylot z Polski. Zasada dotyczy także lotnisk w kraju - ceny wylotów mogą znacząco się różnić.

Więcej informacji na temat wakacyjnych cen znajdziesz w naszym artykule: Nadchodzą "najdroższe wakacje w historii". Kiedy najlepiej rezerwować wyjazdy? Ekspert wyjaśnia

Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

Wyjątkowo opłacalne okazują się loty z Niemiec - zrówno z Frankfurtu, Drezna jak i Berlina. Dla przykładu rejs z Drezna na Majorkę i z powrotem w terminie 1-8 lipca będzie kosztował nas około 350 zł, jeśli skorzystamy z usług tanich linii lotniczych. Biorąc pod uwagę, że Drezno znajduje się blisko naszej granicy, taka opcja może okazać się dużo tańsza, dla osób, które mogą w krótkim czasie tam dojechać. 

Oferta wylotu z DreznaOferta wylotu z Drezna Screenshot ze strony ryanair.com

Porównując cenę jednego z Polskich lotnisk, różnica wydaje się spora. Wybierając przelot tymi samymi liniami, rejs będzie kosztował nas już znacznie droższa. Bilet z Wrocławia to koszt już prawie 800 zł. To prawie połowę drożej niż w przypadku wylotu z Drezna. Podobne oferty można znaleźć na dowolnych lotniskach i kierunkach wakacyjnych. Ceny lotów nieustannie się zmieniają, dlatego warto na to zwrócić uwagę - oferty mogą znacząco się różnić zaledwie kilka godzin po pierwszym wyszukaniu. 

Oferta z WrocławiaOferta z Wrocławia Screenshot ze strony ryanair.com

Jak znaleźć najlepszą i najtańszą ofertę? 

Każdy, kto chociaż raz organizował wakacje, wie, jak jest to trudne i skomplikowane. Znalezienie najtańszych ofert zarówno, jeśli chodzi o bilety lotnicze, jak i wycieczki biur podróży, wcale nie jest takie proste. Wiele czynników wpływa na ceny i zmianę ofert, często nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Warto wspomnieć, że najlepszym sposobem jest szukanie pozycji wakacyjnych w trybie "incognito". Powodem jest fakt, że nasze urządzenia zbierają dane o poprzednich wyszukiwaniach i proponują przez to wyższe ceny. 

Kolejnym sposobem jest wyszukiwanie wakacyjnych ofert w odpowiednich godzinach, a nawet dniach tygodnia! Jeśli chcemy zaoszczędzić, konieczne będzie poświęcenie czasu na przeglądaniu wielu stron i sprawdzaniu konkurencyjnych cen. 

Skuteczną metodą może okazać się także organizacja wakacji przez zagraniczne strony. Zakup wycieczek w Niemczech czy Wielkiej Brytanii może okazać się znacznie tańszy, a atrakcje mogą różnić się od tych, które oferują rodzime biura podróży.  

Więcej informacji na temat wakacji 2022 r. znajdziesz w naszym artykule: Wakacje w 2022 r. rekordowo drogie. Będzie tylko gorzej. Szef TUI Poland: Ceny wyższe nawet o 25 proc.

Źródło: businessinsider.com.pl

Więcej o: