Jak zorganizować wyjazd łączący pracę i wakacje?

Kto nie marzy o tym, żeby jednocześnie zwiedzać świat i zarabiać pieniądze? Podróże i zmiana otoczenia nie tylko pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i podnoszą adrenalinę, ale również otwierają nowe możliwości. Często przed podjęciem decyzji o wyjeździe powstrzymują nas kwestie praktyczne. Urlop kiedyś się kończy, a na myśl o połączeniu podróży z pracą w naszych głowach mnożą się problemy. Chyba że dobrze się do tego przygotujemy.

Pobudka rano, szybki prysznic i dojazd do biura. Codziennie to samo biurko, ten sam widok z okna i twarze. Z zamkniętymi oczami możesz wskazać elementy wystroju i zabrudzenia na białych ścianach. A gdyby tak spakować laptopa i przenieść się na środek pustyni? A może wolałbyś pracować z rajskiej plaży na Malediwach? Niemożliwe? Nie skreślaj swoich marzeń. Ograniczenia są tylko w naszych głowach, a dobry plan to połowa sukcesu. 

Polacy dowiedli, że można pracować nawet na środku pustyni 

Dowodem na to, że nie ma rzeczy niemożliwych, jest chociażby majowa wyprawa do Namibii astrofotografa Michała Ostaszewskiego i vlogera Marcina Kucińskiego. Polacy na tzw. farmie astrofotograficznej Tivoli, która oddalona jest o 130 km od najbliższego miasta, zbierali materiały, które pozwolą im na złożenie największego zdjęcia drogi mlecznej. Ostaszewski w jednym z wywiadów przyznał, że sprzęt do tej wyprawy kompletował miesiącami. Ale się opłaciło.  

Podczas tego projektu, każda noc i każdy pojedynczy panel głównego zdjęcia musiał być starannie zaplanowany. Również mój montaż paralaktyczny był stale podłączony do komputera podczas sesji, by móc na bieżąco kontrolować jego działanie, to wszystko sprawiło, że komputer był absolutną koniecznością do realizacji tego wyzwania 

Jak łączyć wyjazd z pracą zdalną?Jak łączyć wyjazd z pracą zdalną? MSI/ materiały promocyjne

Kuciński i Ostaszewski musieli być przygotowani na ekstremalne warunki. Odległe pustkowie, ciemność. Tysiące wykonanych zdjęć, cierpliwość, pełna kontrola. 

Nie wyobrażam sobie, że mógłbym podjąć się realizacji tego projektu bez narzędzia, jakim jest komputer. MSI Summit E13 oparty na platformie Intel Evo służył mi każdego dnia do obliczania położenia kolejnych paneli mojej mozaiki, przeglądania poszczególnych zdjęć, weryfikacji ich jakości oraz backupu danych. W każdej sytuacji i o każdej porze dnia 

- mówił astrofotograf.  

Na ich przykładzie widać, jak ważną rolę odgrywa przemyślany plan i sporządzona wcześniej lista potrzebnych rzeczy. Wystarczy dobrze zorganizować wyjazd łączący pracę i wakacje, żeby odmienić swoje życie o 180 stopni. 

Jak zorganizować wyjazd łączący pracę i wakacje? 

Zacznij od przygotowania kartki papieru i długopisu, a następnie zapisz wszystkie swoje obawy związane z pracą w trakcie podróżowania. Prawdopodobnie niektóre z nich to: 

  • zacinający się laptop, 
  • słaby zasięg wif 
  • trudnodostępna energia, brak źródła zasilania  
  • niesprzyjające warunki pracy np. hałas 
  • ciężki bagaż 
  • drogie połączenia telefoniczne. 

Twoja głowa pewnie podsyła ci jeszcze więcej powodów, dla których warto zostać w domu. To normalne. W domu jest nudno, ale wygodnie. Każde wyjście ze strefy komfortu wymaga od nas wysiłku. Jednak zwykle się opłaca. Pamiętaj, że rozwiązanie większości z tych problemów jest banalnie proste: wystarczy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Po pierwsze zwróć uwagę na laptopa. Czasem warto nie kombinować i wybrać sprawdzone modele. MSI Summit E13 Flip Evo, który sprawdził się w Namibii, z pewnością podoła także twoim oczekiwaniom. I wyeliminuje część z problemów znajdujących się na liście. 

Po pierwsze jest lekki - waży tylko 1,3 kg. Po drugie przez ponad 10 godzin może pracować bez podłączania do źródła zasilania. Po trzecie jest szybki, wytrwały, chroni dane i oparty jest na platformie Intel® Evo™, czyli możesz mieć pewność, że jest zaprojektowany tak, aby dotrzymać kroku dzisiejszemu szybkiemu stylowi życia. 

Co więcej, jeśli martwisz się o trudnodostępną energię, upewnij się, że masz powerbank do laptopa, a najlepiej dwa, które będziesz ładować wymiennie. To naprawdę ułatwia życie w podróży. Słaby zasięg wi-fi możesz rozwiązać, kupując lokalną kartę sim z internetem. Jeśli nie masz takiej możliwości, znów zaufaj MSI Summit E13 Flip Evo, dzięki wbudowanej technologii Intel® Wi-Fi 6, ma 3 razy szybszą obsługę internetu w porównaniu ze standardową technologią Wi-Fi2. 

Bagaż może być ciężki z wielu powodów. Laptop to tylko jedna z rzeczy, które mogą obciążać twój kręgosłup. Postaraj się nie zabierać zbyt wielu ubrań i gadżetów. Pamiętaj, że jeśli czegoś ci zabraknie, możesz kupić to na miejscu. 

Komunikacja telefoniczna może być utrudniona. Jednak zauważ, że jest szereg komunikatorów, które umożliwią ci dzwonienie za darmo. Jeśli masz dobrego laptopa, telefon tak naprawdę nie jest ci potrzebny. W 2021 roku połączenia internetowe doskonale zastępują korzystanie z tradycyjnych form telekomunikacji. A na hałas... no cóż, wszystkiego mieć nie można. Ale czy naprawdę piękne widoki nie wynagrodzą gwaru ulicy?Skoro skończyły ci się wymówki, dokąd wybierzesz się w wymarzoną podróż połączoną z pracą?  

MSI Na szczyt z prestiżemMSI Na szczyt z prestiżem MSI/Materiały promocyjne

Kup laptopa Prestige 14 Evo lub Summit E13 Flip Evo i odbierz voucher do sklepu Skalnik! Jeden paragon upoważnia do odebrania jednej karty podarunkowej. Promocja jest ważna dla uczestników, którzy w terminie 28.06-29.08 zakupią produkt MSI objęty promocją. Promocja nie łączy się z innymi akcjami. Weryfikacja zgłoszenia może trwać do 30 dni roboczych. Szczegółowe informacje dotyczące nagród znajdziesz w regulaminie promocji. 

Więcej o: