Czekają nas drogie wakacje. Za pobyt w niektórych miejscach zapłacisz nawet o 1200 złotych więcej

Z analizy przeprowadzonej przez Instytut Traveldata wynika, że wyjazdy wakacyjne w sierpniu w biurach podróży będą droższe o 20-30 proc. Za wypoczynek w niektórych miejscach będziemy musieli zapłacić nawet o 1200 złotych więcej od osoby. Wszystko wskazuje na to, że będzie jeszcze drożej.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżowaniem? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Tam umierają samoloty. Cmentarzysko w Arizonie

Planujesz w tym roku wakacje w popularnych kurortach? Musisz liczyć się z tym, że nie będą one tanie. Według danych opublikowanych przez Traveldata ceny biletów za pobyt w niektórych miejscach będą o wiele droższe. Dane dotyczą okresu między 01.08 a 07.08.2022 r. Winę za to ponosi głównie galopująca inflacja. Innymi przyczynami są: coraz słabszy złoty i większe zainteresowanie wakacjami. Dodatkowo paliwo lotnicze podrożało o 116,6 proc (z 2,47 zł na 5,53 zł za litr).

Podwyżki cen biletów. W ciągu tygodnia wzrosły o 150 złotych

Jak podaje portal fly4free24.pl, tydzień po przeprowadzonej przez Instytut Traveldata analizy ceny wycieczek wzrosły średnio o 150 złotych. Wiele wskazuje na to, że taki wzrost będzie się utrzymywał. Co ciekawe, dotyczy to najpopularniejszych wśród Polaków kierunków. Za podróż do Turcji zapłacimy o 171 złotych więcej, do Egiptu o 154 złote, a za wylot na Wyspy Kanaryjskie -103 złote. Największy wzrost dotyczy cen wycieczek do Grecji (181 złotych). 

Wakacyjne bilety droższe niż w zeszłym roku. To zła wiadomość dla naszych portfelów

Porównania pokazują, że zagraniczne wypady w sierpniu zapłacimy średnio o 736 złotych więcej niż w latach poprzednich. Szczegółowe dane wykazują, że najbardziej wzrosła cena wycieczki do hiszpańskiej Costa de Luz. Za siedmiodniowe wakacje zapłacimy aż o 1276 złotych więcej. Jeśli wybierzemy się tam z czteroosobową rodziną, z naszego konta bankowego zniknie dodatkowe 5000 złotych. Ogromny wzrost cen dotyczy również wycieczek do Egiptu (+1128 zł) i na półwysep Chalcydycki (1147 zł). 

Dane Instytu TraveldataDane Instytu Traveldata Traveldata

Z przeliczeń wykonanych przez Traveldata wynika, że wakacje z biurem podróży na Wyspy Kanaryjskie kosztował będzie 4640 zł od osoby. Wczasy w Turcji uszczuplą nasz portfel o 3850 zł, w Grecji o 4458, zaś w Bułgarii o 331 zł. 

Zmiany cenZmiany cen Traveldata

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: