Miasteczko nad jeziorem Como wprowadza bilety wstępu. Pieniądze zostaną przeznaczone na ważny cel

Władze położonego nad jeziorem Como miasteczka Corenno Plinio wprowadzają bilety wstępu dla turystów. Nowe zasady będą obowiązywały od 1 marca 2020 roku.

Jezioro Como to jedna z największych atrakcji północnej części Włoch. Położone nad nim miasteczka cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. To z kolei utrudnia codzienne funkcjonowanie ich mieszkańcom, a także naraża tamtejsze zabytki na zniszczenia. Jak podają lokalne włoskie media, z problemem postanowiły zawalczyć władze Corenno Plinio. 

Zobacz wideo

Bilety wstępu

Corenno Plinio to niewielkie miasteczko w Lombardii. Jego historyczne centrum liczy zaledwie 16 mieszkańców. W sezonie wakacyjnym miejscowość jest jednak oblegana przez tłumy. Dlatego władze miejscowości zdecydowały, że wszyscy turyści, którzy będą chcieli ją zwiedzić, będą musieli za to zapłacić. 

Jezioro Como (Lago di Como). Dowiedz się więcej na temat tego spektakularnego miejsca >>

 

Jaki będzie koszt biletów?

Koszt pojedynczego biletu wstępu do miejscowości to pięć euro, czyli około 21 złotych. Nowe regulacje będą obowiązywały od marca 2020 roku.

Corenno Plinio bywa nazywane muzeum pod gołym niebem. Miasteczko słynie nie tylko z malowniczych krajobrazów, ale także z zabytkowej architektury. Do jego największych atrakcji zaliczany jest m.in. zamek z XIV wieku. Tego typu budowle wymagają nakładów finansowych. Dlatego wpływy ze sprzedaży biletów zostaną przeznaczone między innymi na ich rozwój i renowację. 

Może cię także zainteresować: Mało znane włoskie miejscowości. Wśród nich miasto wykute w skale i 'wioska Smerfów' >>

Więcej o: