Najdziwniejszy las w Polsce wśród najpopularniejszych na świecie. Jest też inna atrakcja z naszego kraju

Aż dwie polskie propozycje znalazły się w światowym rankingu lasów, które były najczęściej pokazywane na Instagramie. To Puszcza Białowieska i Krzywy Las.

Portale "Paper City" oraz "Taxi2airport" przeanalizowały zdjęcia lasów publikowanych na Instagramie. Pod uwagę wzięto m.in. hasztagi oraz znaczniki lokalizacji. Ostatecznie wybrano 20 niezwykłych miejsc z różnych zakątków świata, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. To m.in. niemiecki Czarny Las oraz kanadyjski Las Deszczowy Wielkiego Niedźwiedzia. Pełną listę znajdziesz TUTAJ >>

Ostatni las nizinny w Europie

Pierwsza polska atrakcja, która cieszy się ogromną popularnością na Instagramie, to Puszcza Białowieska (warto jednak wspomnieć, że aż 60 procent jej powierzchni znajduje się na Białorusi). To ostatni las nizinny na naszym kontynencie, którego obszar ochrony ścisłej od 1979 roku znajduje się na liście UNESCO. W zestawieniu najpopularniejszych lasów puszcza zajęła siódme miejsce. 

Zobacz wideo

Kilka miesięcy temu Puszcza Białowieska znalazła się w zestawieniu CNN z propozycjami miejsc, które warto zobaczyć w Europie. Więcej na te temat: CNN wybrało 20 najpiękniejszych miejsc w Europie. W rankingu nie zabrakło Polski >>

 

Najdziwniejszy las w Polsce

Krzywy las koło Gryfina często pojawia się w zestawieniach najbardziej nietypowych atrakcji w naszym kraju. To zasługa specyficznego wyglądu tamtejszych drzew. Nic więc dziwnego, że turyści chętnie odwiedzają i fotografują to miejsce. W zestawieniu zajął 19. miejsce.

Wszystkie drzewa, które znajdują się w Krzywym lesie, są wygięte w kierunku północnym pod kątem 90 stopni. Co więcej, pień każdego z nich skierowany jest pionowo do góry nad wygięciem.

 

Nie wiadomo, z czego wynika oryginalny wygląd drzew. Dlatego historia powstania tego miejsca oparta jest na domysłach.

Najpopularniejsza teoria zakłada, że jest to dzieło ludzi. Musieli w odpowiedni sposób przycinać młode drzewa, przez co rosły krzywo. Podejrzewa się, że w przyszłości chcieli wykorzystywać je w czasie wytwarzania elementów o łukowatych kształtach. Były one potrzebne m.in. w czasie produkcji popularnych w XIX wieku sań rogatych.

Warto wspomnieć, że Krzywy Las był już polecany turystom na łamach innych zagranicznych gazet, m.in. w "The New York Times" czy "Daily Mail"

Może cię także zainteresować: Krzywy las i kolorowe jeziora. 5 oryginalnych miejsc w Polsce >>

Więcej o: