Dźwirzyno - ciekawe atrakcje i plaża. Jaka będzie pogoda?

Dźwirzyno to malownicza miejscowość portowa, która ma do zaoferowania piaszczystą plażę z wydmami i Ścieżkę Zdrowia dla każdego. Sprawdź, jakie inne atrakcje czekają na Ciebie w Dźwirzynie!

Dźwirzyno - słoneczne wakacje nad morzem!

Polskie morze cieszy się dużym zainteresowaniem od kilku ostatnich sezonów, w tym roku także jest na topie. Dźwirzyno to idealne miejsce dla rodzin, nie ma tu hałaśliwych dyskotek oraz dużych tłumów. Co warto zobaczyć i zwiedzić będąc w okolicy?

Zobacz też: Dąbki - atrakcje, plaże, pogoda. Dlaczego warto spędzić tam wakacje?

Dźwirzyno - ciekawe atrakcje nadmorskiej miejscowości

Jedną z atrakcji w Dźwirzynie jest port rybacki, który słynie przede wszystkim z licznych smażalni ryb. Położony jest nad Zatoką Pomorską, wejście do portu znajduje się pod mostem. Odległość pomiędzy mostem a lustrem wody wynosi trzy metry. Każdy, kto chce wpłynąć do portu, powinien wcześniej zgłosić się do bosmanatu (jednostka organizacyjna Urzędu Morskiego) - 12 UKF. Na turystów w porcie czekają wspomniane już smażalnie ryb i klimatyczne nadmorskie restauracje. Świeżo uwędzona ryba oraz kawa nad brzegiem kanału to główne atrakcje Dźwirzyna. Ponadto na miejscu znajdziemy liczne stragany z pamiątkami.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas w Dźwirzynie?

  • Jezioro Resko Przymorskie - spacer we dwoje lub wędkowanie 

Jezioro powstało z dawnej zatoki morskiej, od morza dzieli je 300-metrowa mierzeja. Nad jeziorem można wypożyczyć sprzęt do pływania lub pójść na romantyczny spacer wzdłuż przystani. Jezioro Resko Pomorskie to także raj dla wędkarzy, jest tu dużo szczupaków, leszczy, płoci, sandaczy, linów oraz węgorzy.

  • Ścieżka Zdrowia - nie tylko dla seniora 

To raj dla miłośników wypoczynku na łonie natury. Szlak ciągnie się wzdłuż malowniczej plaży i w środku sosnowego lasku. Długość ścieżki wynosi 1600 m, po drodze można skorzystać z piętnastu stanowisk do ćwiczeń. To, od nas zależy jaki poziom trudności wybierzemy. Ścieżkę można pokonać spacerem lub bardziej intensywnie, w ramach przerwy warto przysiąść na plaży Dźwirzyna i zrobić pamiątkową fotografię. 

  • Dźwirzyno Pałac Myśliwski - czas na ciastko i kawę 

Jest to rezydencja w stylu eklektycznym, która powstała na przełomie XIX i XX w. W trakcie oblężenia Kołobrzegu to właśnie tu zorganizowano szpital polowy. Po renowacji nowi właściciele urządzili hotel z restauracją oraz salą bankietową. Jeden z kolejnych właścicieli pałacu, przegrał budynek grając w karty. Po wojnie pałac zajęli Rosjanie, którzy rozkradli niemal całe jego wyposażenie. Następnie mieścił się tu PGR, w tym okresie odremontowano pałac. Od 1998 roku jest on w rękach prywatnych, służy jako hotel i restauracja. 

  • Stadnina koni - aktywny wypoczynek dla rodzin 

W centrum Dźwirzyna znajduje się stadnina koni. Z powodzeniem hodowane są tu zwierzęta  wierzchowe rasy wielkopolskiej oraz kucyki. Podczas deszczu można skorzystać z krytej ujeżdżalni. Dużą atrakcją są przejażdżki bryczkami po lokalnych drogach. 

Dźwirzyno: plaża. Słynne wydmy

Plaża w Dźwirzynie słynie z wydm. Jest to jedno z nielicznych miejsc, gdzie występuje taki krajobraz. Pas wydm ulokowany jest pomiędzy plażą przeznaczoną dla turystów, a zabudowaniami. Dzięki temu każdorazowe wejście na plażę staje się bardzo ciekawym doświadczeniem.

Wydmy w Dźwirzynie nie są duże, ich szerokość to mniej więcej 0,5 km, wysokość w najwyższych partiach dochodzi do 15 m n.p.m.

Dźwirzyno: Plaża Park, Cristal SPA, Ośrodek Domino. Baza noclegowa

Dźwirzyno ma do zaoferowania bogatą bazę noclegową. Znajdują się tutaj między innymi takie ośrodki wypoczynkowe, jak:

  • Plaza Park Dźwirzyno
  • Cristal SPA
  • Akces Medical Fit & Spa
  • Hotel Senator
  • Ośrodek Domino

I wiele innych obiektów. Rezerwacji należy dokonać przed przybyciem na miejsce. Obiekty hotelowe zazwyczaj są usytuowane niedaleko plaży.

Zobacz wideo Kiedy bon turystyczny trafi do rodzin?

Pogoda w Dźwirzynie - uwaga na burze 

Pogoda w Dźwirzynie na resztę wakacji zapowiada się przewrotna. Z pewnością nie zabraknie słońca, jednak należy być ostrożnym w planowaniu wszelkich wyjazdów. Każde ostrzeżenie o burzy powinno być potraktowane bardzo poważnie. Słońce na przemian z gwałtownym deszczem jest jednak pewnym pocieszeniem, ominie nas długa fala upałów i suszy.

Zobacz też: Miasta nad morzem, które warto odwiedzić w wakacje

Więcej o: