zjawiska atmosferyczne

Wypowiedzi na forum o:

zjawiska atmosferyczne

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Co zrobić, gdy burza zastanie nas już podczas przemierzania gór? Jak się wówczas zachować, żeby nie stracić zdrowia, ani też życia? Przygotowaliśmy wskazówki, które pomogą zachować ostrożność w trakcie niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Deszcz jako zjawisko atmosferyczne występuje praktycznie na całej planecie. Jedynymi obszarami, na których nie występują opady deszczu w postaci ciekłej są okolice biegunów, czyli strefy klimatu polarnego. Fakt ten związany jest to ze stale utrzymującymi się temperaturami powietrza poniżej 0°C

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Meteopaci, czyli osoby wrażliwe na nagłe zmiany pogody oraz skrajne zjawiska atmosferyczne, mogą się skarżyć na najróżniejsze dolegliwości. Mogą odczuwać ?łamanie w kościach?, ból głowy, senność, rozkojarzenie i powolniejszą reakcję na bodźce.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Między północnymi i południowymi krańcami różnice w temperaturze przekraczają 20 stopni. Stąd też mamy cały arsenał zjawisk atmosferycznych. W północnej połowie kraju przy lekkim mrozie przechodzą śnieżyce, a im dalej na południe, tym przechodzą one w deszcz, początkowo marznący.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Manifestacja obcej cywilizacji, a może po prostu skomplikowane zjawisko atmosferyczne? W różnych miejscach świata Słońce zmienia kształt z okrągłego nawet na prostokątny. Tak właśnie stało się w Rio de Janeiro. Fotograf Helio C. Vital uwiecznił z plaży zadziwiający fenomen.

 • Niezwykłe zjawisko atmosferyczne

  Niezwykłe zjawisko atmosferyczne Księżyc spotkał się z Saturnem A my w niebo jak ci durni Co zobaczyć można było Nic. Za Kościołem to to się skryło -- Madohora -- Nikiszowiec

 • Rzadkie zjawisko atmosferyczne nad Tatrami

  Nisko położone chmury, kryształki śniegu i lodu unoszące się w powietrzu przyniosły dziś w Tatrach niezbyt często spotykane zjawisko atmosferyczne, tzw. słoneczne halo - informuje "Tygodnik Podhalański" na swoich stronach internetowych.

 • Re: Pogoda, zjawiska atmosferyczne

  Problem ten nie dotyczy tylko deszczu, ale również innych zjawisk atmosferycznych. Występują również kwaśne mgły oraz kwaśny śnieg. Zanieczyszczenie środowiska kwaśnymi opadami powoduje nie tylko zakwaszenie gleby, ale też uszkadza rośliny i ma negatywny wpływ na zwierzęta znajdujące się w danym

 • Re: ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE

  Burza piaskowa (burza pyłowo-piaskowa) to zjawisko atmosferyczne wywołane przez silne wiatry związane z wtargnięciem chłodnego powietrza polarnego na ciepłe obszary pustynne i półpustynne lub przez feny napotykające na swojej drodze luźny materiał skalny, zwietrzelinę, piasek i pył.

 • Re: ZJAWISKA ATMOSFERYCZNE

  Im silniejszy jest system burzowy, tym większe szanse na wystąpienie i zaobserwowanie duszków. Ich obecność była rejestrowana na wszystkich kontynentach oprócz Antarktydy, ale najlepsze warunki do obserwacji tych zjawisk atmosferycznych są w podrównikowych obszarach Afryki, Indonezji i Ameryki