Sky View Dubai - wyjątkowa atrakcja w Dubaju. Za ośmiosekundową zabawę zapłacisz krocie

W Dubaju możemy skorzystać z wielu atrakcji. Jedną z nich jest punkt widokowy położony na szczycie hotelu Address Sky View, czyli Sky View Dubai. Ośmiosekundowy zjazd kosztuje aż 98 złotych.

Interesujesz się nowinkami związanymi z podróżami? Więcej informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl.

Zobacz wideo Jest czysty i zadbany? To tylko pozory. 7 najbrudniejszych rzeczy w pokoju hotelowym

Dubaj słynie z wielu atrakcji, których nie zobaczymy w innym miejscu na Ziemi. Miasto co jakiś czas zaskakuje swoich turystów i nie inaczej jest tym razem. Sky Views Dubai to położony 219 m n.p.m. punkt widokowy, z którego można zjechać przezroczystym tunelem. Przetestować go postanowiła pewna polska tiktokerka. 

Panorama Dubaju zapiera dech w piersiach. Ze Sky Views Dubai można wiele zobaczyć

Punkt widokowy położony jest na szczycie hotelu Addres Sky View. Czy możliwość podziwiania dzielnicy Downton Dubai to jedyna atrakcja, jaką przygotowano dla turystów? Oczywiście, że nie! Właściciel hotelu postanowił pójść o krok, a nawet dwa kroki dalej. Fani mocnych wrażeń mogą skorzystać z Glass Slide, Edge Walk i Observatory. Co kryje się pod tymi nazwami? Wystarczy tylko wjechać windą na 52 piętro i przejść szklaną windą do sąsiadującego budynku, by to sprawdzić. 

Glass Slide - prawdziwy hit, w którym zakochali się turyści. Silne emocje gwarantowane

Przeszklona zjeżdżalnia to atrakcja, którą upodobali sobie odwiedzający. Można nią zjechać z 52. na 53. piętro. Sam zjazd trwa tylko osiem sekund, ale zdaniem tiktokerki najlepsze widoki są wieczorem. Filmik, który opublikowała bardzo szybko poszedł w viral i został wyświetlony ponad 55 tysięcy razy.

Jeśli macie ochotę na coś bardziej wymagającego i lubicie adrenalinę, to spodobać się wam może Edge Walk. Na czym on polega? Dzięki tej atrakcji dostaniecie możliwość spaceru po zewnętrznej części największego wieżowca. Zanim zaczniecie spacer, organizatorzy przypną was do wytrzymałej uprzęży bezpieczeństwa. 

Jakie są ceny w Sky Views Dubai?

Atrakcje w Dubaju nie należą do najtańszych. Tak samo jest i w tym przypadku. Wejście na punkt widokowy i zjazd kosztuje 85 dirhamów, czyli 98 złotych. Edge Walk jest prawie dwa razy droższy. Za spacer po wieżowcu zapłacimy 714 dirhamów, czyli 820 złotych. Skorzystanie z tych miejsc niewątpliwie jednak wywołuje silne emocje.

Podróże.gazeta.pl jest dla Was i dla Was piszemy o podróżach. Nie oznacza to jednak, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: