Święta w górach - najlepsze oferty powoli się wyprzedają. Sprawdź, kilka wybranych propozycji

Święta w górach to od pewnego czasu coraz popularniejsza opcja spędzania Bożego Narodzenia. Niezależnie od tego, czy świętujemy Boże Narodzenie we dwoje, z dziećmi czy też paczką znajomych, warto rozważyć możliwość spędzenia tego czasu w naszych polskich górach. Sprawdzamy, jakie atrakcje czekają na nas na południu Polski.

Boże Narodzenie w górach: dlaczego warto?

Dlaczego warto spędzić Boże Narodzenie w górach? Nie od dziś wiadomo, że zimowe święta poprzedzają liczne aktywności, które mało kto z nas lubi. Lista przedświątecznych obowiązków jest wręcz nieskończenie długa, znajdują się na niej m.in. generalne porządki, dekorowanie domu, kompletowanie prezentów czy przygotowywanie potraw. Czyż nie byłoby milej zasiąść do świątecznego stołu bez czasochłonnych porządków, ciągle nowych zakupów oraz setek godzin spędzonych w kuchni? Czy świąt nie można obchodzić bez stresu towarzyszącego niekończącym się przygotowaniom? Czy istotą świąt nie powinna być m.in. możliwość spędzenia czasu z najbliższymi?

Boże Narodzenie w górach to właśnie sposób na uniknięcie uciążliwych, męczących i stresujących przygotowań. Skorzystanie z opcji spędzenia świąt w górach pozwala nam na zaoszczędzenie czasu i energii. Przyjeżdżamy na gotowe, możemy spędzić czas z najbliższymi w pełni ciesząc się bliskością rodziny, mamy możliwość oderwania się od trosk codzienności. Ośrodki wypoczynkowe w górach pozwolą nam poczuć prawdziwie świąteczną atmosferę, a przy tym wypocząć i zrelaksować się w niezwykłych okolicznościach przyrody. Góry zimą są nadzwyczajnie piękne, bajkowe krajobrazy i spacery na świeżym powietrzu z pewnością sprawią, że Boże Narodzenie w górach będzie inne niż wszystkie. Do tego po świątecznych smakołykach można spalić kalorie uprawiając zimowe aktywności: wyjść na sanki, pojeździć na nartach lub snowboardzie, wziąć udział w kuligu lub przejażdżce skuterem śnieżnym. Ponadto w wielu miejscach istnieje możliwość skorzystania z term lub SPA. Pensjonaty i ośrodki zapewniają liczne atrakcje, poczynając od pielęgnowania tradycji (strojenie choinki, dekorowanie pierników czy wspólne kolędowanie), poprzez góralskie biesiady, na klimatycznych kuligach kończąc.

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Święta w górach: cena

Ile kosztują święta w górach? Cena z pewnością nie należy do najniższych, ale wiele zależy od tego, na jaki standard się zdecydujemy i kiedy dokonamy rezerwacji. Z początkiem listopada wiele najciekawszych ofert jest już dawno wyprzedanych. Z całą pewnością więcej zapłacimy za święta spędzone w bardziej znanym kurorcie, gdzie co prawda czeka na nas więcej atrakcji, ale i ceny będą odpowiednio wyższe. Wyższy koszt poniesiemy też, jeśli zdecydujemy się na noclegi w hotelu, zwłaszcza gdy dokupimy do pakietu dodatkowe atrakcje będące opcją do wyboru. Dlatego jeśli nie chcemy, by cena naszego świątecznego wypoczynku była wysoka, warto sprawdzić oferty mniejszych ośrodków czy pensjonatów. Ciekawą alternatywą może okazać się też wynajem domku. Niezależnie od tego, na jaką opcję się zdecydujemy, pamiętajmy, że płacimy nie tylko za noclegi i wyżywienie, ale także za relaks, oderwanie się od codzienności i niepowtarzalne przeżycia. Wówczas cena może okazać się niezbyt wygórowana.

Gdzie jechać w góry na święta?

Gdzie jechać w góry na święta? Możliwości jest wiele. Jeśli chcemy znaleźć się w sercu bajkowej Kotliny Kłodzkiej, warto wybrać się do Lądka-Zdroju. Tu interesująca może okazać się oferta kameralnego ośrodka o nazwie Willa Marianna.

Istnieje możliwość wykupienia pakietu czterech lub pięciu noclegów w okresie pomiędzy 22 a 27 grudnia. Obok śniadań i obiadokolacji w cenę pakietu wliczona jest Kolacja Wigilijna przy ogromnej naturalnej choince, warsztaty z przygotowywania ozdób choinkowych, dekorowanie pierniczków, świąteczna przejażdżka bryczką, a dla dzieci dodatkowo spotkanie z kucykami i wizyta Świętego Mikołaja.

Boże Narodzenie można też spędzić w Krynicy-Zdroju. Wśród wielu ofert świątecznych warto przyjrzeć się pakietowi świątecznemu oferowanemu przez Willę Karla.

W cenie pakietu znajdują się cztery noclegi ze śniadaniami i obiadokolacjami, uroczysta wieczerza wigilijna z dwunastoma potrawami, uroczyste śniadanie świąteczne oraz obiad z kieliszkiem domowej nalewki, kulig dla wszystkich i animacje dla dzieci. Można spodziewać się wizyty Świętego Mikołaja, warsztatów świątecznych dla dzieci i dorosłych, seansu kinowego w bożonarodzeniowe popołudnie oraz wielu innych atrakcji.

Magiczne Boże Narodzenie można też spędzić w Bukowinie Tatrzańskiej. Na przykład w Pensjonacie Orlik.

Oferuje on pakiet pięciodobowy, w skład którego wchodzą noclegi, śniadania, obiadokolacje, uroczysta Kolacja Wigilijna, biesiada z kapelą góralską i góralskim jadłem, wspólne przygotowywanie ozdób choinkowych i ubieranie drzewka, spotkanie ze Świętym Mikołajem oraz liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Biorąc pod uwagę, że pensjonat łączy w sobie góralską tradycję z nowoczesnością i komfortem, a Bukowina Tatrzańska jest szczególnie zimą miejscem nader atrakcyjnym, wybór ten może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz też: Izrael na Boże Narodzenie - zaplanuj podróż marzeń. Przy okazji zobaczysz najniżej położony punkt na lądzie

Więcej o: