Laponia wycieczka - cena, jak dolecieć, gdzie jest wioska Świętego Mikołaja? Odpowiadamy na wszystkie pytania

Laponia wycieczka - cena wymarzonej wyprawy i wszystkie inne informacje, które warto sprawdzić przed podróżą do magicznego regionu, położonego w północnej Europie. Jeśli planujesz przeżyć niezapomniane zimowe chwile, odwiedź wioskę Świętego Mikołaja i zobacz na własne oczy zorzę polarną, odkrywając urokliwe zakątki Laponii.

Laponia – wycieczka pełna wrażeń

Nie ulega wątpliwości, że wśród wyjątkowych miejsc na mapie świata, zaszczytne miejsce powinna zajmować Laponia. Wycieczka do regionu, położonego na terenie czterech państw (Finlandii, Szwecji, Norwegii oraz Rosji), jest przeżyciem, które zapada w pamięci na długi czas. Największą popularnością Laponia cieszy się przede wszystkim w okresie zimowym, kojarzącym się ze świętami i postacią Świętego Mikołaja, mającego swoją wioskę w finlandzkiej Rovaniemi. Zbliżające się mikołajki, a także Boże Narodzenie, wydają się więc idealnym czasem, w którym warto odwiedzić śnieżną Laponię z rodziną i pociechami.

 

Decydując się na trzydniową wycieczkę do Laponii, trzeba liczyć się z wydatkami, których cena zaczyna się od około 1,300 do 3,800 zł za osobę.   

Laponia – jak dolecieć?

Chcesz na własne oczy zobaczyć, jak wygląda Laponia? Dowiedz się, jak dolecieć w to niezwykłe miejsce i zorganizuj podróż swoich marzeń. Poszukując biletów w obie strony na najtańszy lot do Laponii, warto zdecydować się na rozpoczęcie swojej wyprawy na lotnisku Warszawa-Modlin. Trasa z międzylądowaniem wiedzie przez Helsinki, kończąc się na Rovaniemi, położonej w północnej Finlandii. Najkrótszy lot z Warszawy do Rovaniemi z międzylądowaniem wynosi około 3 h 55 min.

Rovaniemi. Zdjęcie ilustracyjneRovaniemi. Zdjęcie ilustracyjne istock / RomanBabakin

Zobacz wideo Mikołaj ma 24 godziny, by dotrzeć do 200 mln dzieci

Wioska Świętego Mikołaja – Laponia

Gdzie jest wioska Świętego Mikołaja? Laponia przyciąga miłośników Świąt Bożego Narodzenia z różnych zakątków świata, zachęcając dorosłych i dzieci do odwiedzin największej atrakcji regionu. Spiesząc na spotkanie ze Świętym Mikołajem, należy udać się do Rovaniemi – nieoficjalnej stolicy Laponii, zlokalizowanej w Finlandii.

Wioska Świętego Mikołaja w RovaniemiWioska Świętego Mikołaja w Rovaniemi Autorstwa Ulla - Praca własna, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=529802

Wioska Świętego Mikołaja jest miejscem, oferującym wiele atrakcji. Oprócz wysłania kartki do samego świętego można tam również skorzystać z przejażdżki saniami, ciągniętymi przez renifery. Ponadto, w zlokalizowanym nieopodal wioski Santa Parku, pełnym wesołych elfów i lodowych budynków, czeka do zobaczenia Śnieżny Zamek Muminków, Farma elfów (można zobaczyć w niej zwierzęta gospodarskie) czy Snowman Word – znajduje się tam górka, z której zjeżdża się na pontonach i lodowisko.   

Wioskę Świętego Mikołaja można odwiedzać przez cały rok.

Wioska świętego MikołajaWioska świętego Mikołaja Timo Newton-Syms / flickr.com CC BY-SA 2.0

Laponia wycieczka do Świętego Mikołaja i inne atrakcje

Przeżyj moc niezapomnianych wrażeń i poznaj najciekawsze atrakcje, które oferuje Laponia. Wycieczka do Świętego Mikołaja to tylko jedna z propozycji, obok której nie można przejść obojętnie, wybierając się do ośnieżonej, magicznej krainy.

Poznaj najciekawsze atrakcje, które czekają na Ciebie w Laponii:

Arctic SnowHotel

Podczas pobytu w Laponii warto zatrzymać się na chwilę w Arctic SnowHotel. Wyjątkowy obiekt zlokalizowany nieopodal Rovaniemi składa się z lodowego budynku, a także posiada szklane igloo. Goście mogą korzystać tam z baru lodowego oraz trzech restauracji. Na terenie hotelu znajduje się ponadto sauna na śniegu.

 

Lapland Hotels SnowVillage

Kolejny wyjątkowy obiekt na terenie Laponii znajduje się 200 km w głąb koła podbiegunowego. Goście, którzy zdecydują się zatrzymać w Hotels SnowVillage, zyskają możliwość mieszkania w zbudowanych ze śniegu pokojach. Uwagę zwracają tam również rzeźbione w lodzie meble. Obiekt oferuje również szereg atrakcji, takich, jak: wycieczki psimi zaprzęgami, safari na skuterach śnieżnych oraz wędkarstwo podlodowe. W hotelu znajdują się dwie restauracje, a także dwa bary – lodowy (serwowane są tam napoje) oraz ciepły, przynależący do restauracji.

 

Park Narodowy Lemmenjoki

To największy park narodowy na terenie Finlandii. Każdy, kto zdecyduje się odwiedzić tej wyjątkowy obszar, którego powierzchnia zajmuje 2850 km², może zyskać wyjątkową okazję zobaczenia żyjących tam zwierząt. Oprócz reniferów w parku żyją również rosomaki.

 

Muzeum złota i Tankavaara Gold Village

Podczas pobytu w Laponii warto wpaść do Muzeum złota, znajdującego się we wsi Tankavaara. Nieopodal obiektu znajduje się również Tankavaara Gold Village – ośrodek wypoczynkowy, w którym organizujący poszukiwanie złota wraz z przewodnikiem i lekcje płukania złota.   

 

Muzeum Siida w Inari

Kolejną atrakcją turystyczną w Laponii jest Muzeum Siida. Obiekt gromadzi w swoim wnętrzu dokumentację, dotyczącą życia dawnych Lapończyków. Znajdują się w nim również rękodzieła oraz ilustracje, dotyczące hodowli reniferów czy sposobów wykorzystywania ziół.  

 

Ranua Zoo

Arktyczne zoo w Laponii to atrakcja, która może spodobać się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Na terenie placówki żyje wiele gatunków pięknych zwierząt – niedźwiedzi polarnych, rysi, wilków, lisów, łosi czy sów śnieżnych.

 

Skutery śnieżne

Do najpopularniejszych atrakcji w Laponii należą również skutery śnieżne. Podczas pełnej emocji wyprawy można zobaczyć farmy reniferów, skorzystać z wędkowania pod lodem, kąpieli w przeręblu bądź tradycyjnej fińskiej sauny. Miłośnicy nowych wyzwań nie mogą ponadto nie spróbować trekkingu na rakietach śnieżnych.

Gdzie występuje zorza polarna?

Gdzie występuje zorza polarna (aurora borealis)? Wyjątkowe zjawisko świetlne jest kolejnym powodem, dla którego warto odwiedzić magiczną Laponię. W wysuniętej na północ Finlandii zorza polarna okazuje się doskonale widoczna niemal każdej nocy. Chcąc ją obserwować, należy wybrać się do Laponii między wrześniem a marcem. Bezchmurne niebo i miejsce, oddalone od źródeł świateł sprzyjają podziwianiu wyjątkowego zjawiska, wartego uwiecznienia na fotografiach z urlopu.

Zorza polarna (zdjęcie ilustracyjne)Zorza polarna (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Pixabay

Zobacz też: Święta w górach - cena może zwalać z nóg, ale chętnych nie brakuje. Sprawdzamy różne oferty

Więcej o: